Romány

Hotelík na Islande (Julie Caplinová)

Séria Romantické úteky od Julie Caplinovej sa teší medzi čitateľmi veľkej obľube. Príjemné oddychovky, ktoré vás vezmú vždy na iné mesto. Naposledy na Slovensku vyšla kniha s názvom Hotelík na Islande a ja som si tento romantický útek maximálne užila.

Lucy je ambiciózna mladá žena, ktorá sa zo dňa na deň ocitne na dne. Z práce, ktorú milovala, ju vyhodia a ona si bez referencií len ťažko zháňa niečo iné. V úplnom zúfalstve v personálnej agentúre súhlasí, že vezme čokoľvek. Jej nová práca je na Islande v malom hoteli, kam chodia turisti za polárnou žiarou. Lucy má pred sebou neľahkú úlohu. V hotelíku sa za rok vystriedalo niekoľko manažérov a referencie idú dolu vodou. Prečo sa hotelu nedarí a kto sa mu snaží uškodiť? Ako sa Lucy popasuje s problémami, ktoré ju tu čakajú?

Nebol rozdiel medzi týmto príbehom a tými predošlými. Aj pri tom najnovšom som sa začítala okamžite. Jednoduchý jazyk, množstvo dialógov urýchľujú čítanie. Nadchli má opisy krás čarovného ostrova Island. Vodopády, ľadovce, polárna žiara. Stačí na chvíľu zatvoriť oči a máte túto nádhernú krajinu pred sebou. Alebo si môžete pohľadať fotky na internete, tak ako ja. Vďaka knihe som zatúžila okamžite cestovať do tejto kúzelnej krajiny elfov a škriatkov.

Prostredie malého hotela sa mi veľmi páčilo. Najmä preto, že som študovala na hotelovej akadémii. Téma manažovania hotela mi je blízka. Lucy si počas svojej práce užila naozaj veľa problémov. Niektoré boli bizarné a neraz som sa schuti zasmiala na absurdnej situácii, do ktorej sa dostala. Pre čitateľa, ktorý nie je v hotelierstve doma, to bude tiež zaujímavé čítanie. Dostane sa totiž do zákulisia a uvidí, že aj tu sa nájde dosť problémov, ktoré musia byť pred hosťom schované.

Romantická linka bola predvídateľná. S tým som však počítala hneď od začiatku. Tieto knihy sú jednoducho také. Pokiaľ hľadáte knihu na oddych, tak vám to určite prekážať nebude. Postavy z predošlých kníh sa zvyknú ukázať aj neskôr. Tentokrát veľký priestor dostáva Alex, ktorý bol vedľajšou postavou v predošlej knihe s názvom Cukráreň v Paríži. Z nových postáv som si obľúbila Heklu. Nádhernú a ráznu vikingskú krásku. Celému príbehu dodala úžasnú iskru.

Hotelík na Islande sa stal pre mňa jednotkou v sérii Romantické úteky. Prekrásne prostredie Islandu, ktoré sa vám dostane pod kožu, útulný hotel s priateľskou atmosférou a legendy o škriatkoch, ktoré vedia narobiť veľa nepríjemností. Príjemné čítanie k horúcemu nápoju, ale aj na letnú terasu. Vhodné pre všetky romantické duše, ktoré hľadajú oddychovku. Hoci aj trochu predvídateľnú.

Ukážku z knihy nájdete na stránke vydavateľstva:

https://www.grada.sk/hotelik-na-islande-100113/

Titul: Hotelík na Islande

Originálny názov:

Autor: Julie Caplin

Preklad: Alexandra Janogová

Počet strán: 344

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

0 comments on “Hotelík na Islande (Julie Caplinová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: