Detektívky

Vrecko plné zrna (Agatha Christie)

Ďalší titul v poradí, ktorý som prečítala od kráľovnej anglickej detektívky Agathy Christie, nesie názov Vrecko plné zrna. Aj táto kniha vychádza v reedícii vydavateľstva Slovenský spisovateľ s výstižnou obálkou.

Rex Fortescue zomrie za veľmi záhadných okolností. Tento prípad sa dotkne aj bystrej slečny Marplovej, ktorá sa rozhodne opustiť na čas svoju milovanú dedinku a vyberie sa na pomoc inšpektorovi Neelovi zo Scotland Yardu. Kto by mal motív zavraždiť majiteľa londýnskej firmy? Podozrivých je hneď niekoľko. Rozlúsknuť tento prípad rozhodne nebude jednoduché.

Tento príbeh patrí k tým, kde sa vražda udeje hneď v úvode a vy môžete s napätím spoznávať všetkých podozrivých. Autorka ako vždy postupne podsúva rôzne teórie, poodhaľuje minulosť a vám nezostáva nič iné, iba sa nechať viesť. Vždy vám však prezradí len toľko, aby vám pomotala hlavu a odviedla vašu pozornosť. Každý podozrivý by mal motív a možno aj šancu spáchať zločin.

Ja som sa začítala okamžite. Príbeh je opäť postavený na dialógoch, v ktorých hľadáte indície. Bol moment, keď som svoju teóriu musela s niekým prediskutovať. Kamarátka, ktorá už knihu čítala, mi našťastie záver nepovedala. Ale aj toto je symbolom dobrej knihy. Že už počas je čítania máte silnú potrebu indície s niekým riešiť.

V tomto príbehu sledujeme komplikovanosť rodinných vzťahov, ale aj vypočítavosť a snahu získať viac. Viac pozornosti, viac moci, viac peňazí. Odkrývanie rodinných tajomstiev a vyťahovanie na svetlo starých krívd či prešľapov. Táto kniha bola mojou druhou prečítanou so slečnou Marplovou. Mrzí ma, že v nej nemala až toľko priestoru. Nič to však nemení na tom, že jej bystrý um a dôvtip opäť raz pomohli pri vyšetrovaní.

Agatha Christie nesklamala ani tento raz. Príbeh, ktorý vás vtiahne od prvej strany vás nepustí až po poslednú vetu. Autorka ma tak zamotala, že som záver zhltla snáď na jeden nádych. Opäť raz skvelo vystavaná detektívka s množstvom postáv a množstvom podozrivých. Ja jej knihy naozaj zbožňujem. Je to vždy istota dobrého čítania. Už teraz sa teším na ďalšie časti so slečnou Marplovou.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Vrecko plné zrna

Originálny názov: A Pocket Full of Rye

Autor: Agatha Christie

Preklad: Katarína Jusková

Počet strán: 208

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Vrecko plné zrna (Agatha Christie)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: