Romány

Nasleduj ma (Michaela Zamari, Baja Dolce)

Slovenské autorky Michaela ZamariBaja Dolce som už mala možnosť čítať samostatne, ale aj v spoločnom diele s inými autorkami. Teraz prichádzajú so svojou spoločnou knihou s názvom Nasleduj ma.

Jason sa chystá na cestu okolo sveta a potrebuje niekoho, kto mu bude spravovať sociálne siete a na ceste ho bude sprevádzať. Lucia sa z osobných dôvodov zo sociálnych sietí stiahla. Popri liečení svojej duše v Taliansku si vypočuje rozhovor, kde sa táto práca snov ponúka. Ona sa rozhodne chopiť šance. Jason však mal podmienku, aby prácu získal muž. Ako bude reagovať, keď jeho brat vybral Luciu? A čo všetko ju čaká na ceste po svete so šéfom, ktorý ju chce hneď od začiatku poslať prvým lietadlom preč?

Obe autorky sú na Slovensku veľmi úspešné a majú veľkú fanúšikovskú základňu. Zo sociálnych sietí je známe, že sú skvelé kamošky a tak bolo zrejme len otázkou času, kým skúsia niečo spolu. Pri knihe Azaelov pád, kde sa spojilo päť autoriek, som bola sklamaná. Táto však bola iná a môžem povedať, že to „vypálilo“ naozaj dobre.

Začítala som sa relatívne rýchlo. Príbeh sa odvíjal svižne. Kapitoly sú prerozprávané ako z pohľadu Lucie, tak aj Jasona. Čitateľ sa tak môže ľahko dostať do mysle oboch hrdinov. Pre mňa bol príbeh trochu predvídateľný. Pri takýchto románoch to však nie je nič nezvyčajné a ja som si ho aj tak užila.

Hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že ide iba o romantický príbeh, nie je to tak. Autorky sa tentokrát venovali aj ťažším témam. Prvou je klimatická kríza. Ak sa pýtate, ako môže byť súčasťou romantickej knihy, tak ja som tiež bola prekvapená. Autorky tému poňali celkom šikovne. Poukazujú na plytvanie jedlom či energiami. Ďalšou z tém bol vplyv sociálnych sietí na náš život. Čo všetko sa skrýva za usmiatymi tvárami, ktoré nám prezentujú svoj dokonalý život. Je to však skutočne tak? A čo honba za sledovateľmi? Naozaj to k životu tak potrebujeme? Mňa zaujala aj téma o dokonalom tele a zdravom sebavedomí.

Toto všetko je popretkávané dobrodružnou výpravou po svete. Srí Lanka, India či Thajsko. Spolu s hlavnými postavami sa vyberiete na najrôznejšie miesta. Opísané tak, že aj vy budete mať chuť cestovať alebo minimálne aspoň googliť, o čom práve čítate. Chrámy, pláže či hory. Miestami sa vám možno aj bude zdať, že je toho príliš a budú vás bolieť nohy už len z čítania. Pri autorkách sú čitatelia zvyknutí na erotické scény. Oceňujem, že v tejto knihe sa im vyhli. 

Kniha Nasleduj ma je vydareným dielom dvoch slovenských autoriek. Príbeh je celistvý a nie je ľahko zistiť, ktorá pasáž pochádza od ktorej z nich. Hoci maličké nuansy ich rozlišujú. Či som to však odhadla správne, môžem iba tipovať. Ide o dobrodružný príbeh, plný krásnych zákutí našej planéty a tak je priam ideálny na čítanie počas leta. Príbeh je predvídateľný, ale som si istá, že si ho užijete tak ako ja. Ak hľadáte ľahšie čítanie, ktoré však v sebe ukrýva okrem romantiky aj čosi viac, určite si prídete na svoje.

Titul: Nasleduj ma

Autor: Micheala Zamari, Baja Dolce

Počet strán: 368

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: autorky

Foto: Drominička

0 comments on “Nasleduj ma (Michaela Zamari, Baja Dolce)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: