Trilery

Skvelý úlovok (T.M. Logan)

Vydavateľstvo Tatran prichádza s ďalším trilerom. Tentokrát nesie názov Skvelý úlovok a pochádza z pera britského autora T.M. Logana. Oplatí sa po knihe siahnuť?

Abbie prichádza predstaviť rodičom svojho priateľa Ryana. Na prvý pohľad pôsobí dokonale – je šarmantný, úspešný, bystrý a bezpochyby očarujúci fešák. Abbienmu otcovi Edovi však na ňom čosi nesedí. Jeho temný pohľad niečo skrýva. Čo to však je? A prečo to okrem neho nikto nevidí? Celá rodina je z Ryana nadšená. Ed sa však rozhodne pátrať a urobiť všetko preto, aby svoju dcéru ochránil. Je však dôvod chrániť ju?

Po romantike som sa už veľmi tešila na zmenu žánru. Triler bol ideálnou voľbou. Žiadalo sa mi niečo mrazivé, napínavé. Úvodná kapitola taká aj bola. V prvom momente mi prebehol mráz po chrbte. Akosi som dúfala, že napätie ma bude sprevádzať počas celého príbehu. Žiaľ nebolo to tak.

Začiatok ma bavil. Kapitoly sú krátke. Väčšina z pohľadu otca – Eda. Sú tu však aj pohľady mamy, Ryana či Abbie. V úvode spoznávate postavy, snažíte sa utvoriť si vlastný názor na dve dominujúce – Ryana a Eda. Pri oboch rozmýšľate, čo jeden alebo druhý skrýva. Prerieknutia, náznaky, nezrovnalosti. Všetko sa vám postupne ukladá do podvedomia a vy si z čriepkov tvoríte vlastnú skladačku.

Mrazivý pocit z prvej kapitoly sa však postupne vytrácal. Príbeh nabral pomalšie tempo. Zdĺhavejšie opisy mi pripadali ako vata, ktorou sa autor snažil nahradiť chýbajúci dej. Hoci Ed pátral a vyšli najavo rôzne tajomstvá, nič ma nešokovalo natoľko, že by sa mi zastavil dych. Samozrejme, mala som občas pochybnosti, kto z dvojice Ryan – Ed je ten zlý. Ani raz to však mne nevyvolalo nejaké silné emócie.

Záver bol už naopak až príliš prekombinovaný. Veľká škoda, že napätie autor nerozdelil do celého príbehu. Všetko nakopil v závere. Zatiaľ čo som prvé dve tretiny čítala neskutočne dlho, záver som zhltla na jedno posedenie. Moje pocity z knihy to však veľmi nezmenilo.

Skvelý úlovok je kniha, ktorá ma príliš nenadchla. Hoci v sebe ukrýva tajomstvá, nedokázala vo mne vyvolať strach či napätie. Ústredné postavy hrajú hru na mačku a myš. V príbehu boli momenty, ktoré boli zaujímavé. K tým sa však dostanete až na konci.

Ukážku z knihy nájdete na stránke vydavateľstva:
https://www.slovtatran.sk/skvely-ulovok

Titul: Skvelý úlovok

Originálny názov: The Catch

Autor: T.M Logan

Preklad: Zuzana Močková – Lorková

Počet strán: 352

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Skvelý úlovok (T.M. Logan)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: