Romány

Pláž v Chorvátsku (Julie Caplinová)

Julie Caplin už netreba veľmi slovenským čitateľom a najmä čitateľkám predstavovať. Jej Romantické úteky sú stále obľúbenejšie. Ja som naposledy prečítala Pláž v Chorvátsku. Na začiatku leta som zrejme ani nemohla vziať do rúk lepšiu knihu.

Umelkyňa Maddie získa narýchlo brigádu na jachte s názvom Avanturista. Tá sa bude plaviť po Jadranskom mori. Netuší, kto budú na lodi hostia. Jediný, koho pozná aspoň z rozprávania, je brat jej kamarátky Niny. Práca na lodi sa jej páči a prebieha celkom dobre. To však iba do momentu, kým si dve modelky z osádky zmyslia, že chcú zmeniť trasu plavby. Na jednom z okolitých ostrovov je údajne známy producent a oni by sa mu veľmi radi votreli do priazne. Ako sa táto plavba nakoniec skončí?

Knihy od Julie Caplin sa dajú čítať samostatne. Podľa vlastnej chuti sa tak môžete vybrať na rôzne miesta. Ja som však zástanca ich čítania v poradí, v akom vyšli. Hlavné hrdinky alebo hrdinovia sa už zvyčajne v predošlej knihe nejakým spôsobom mihli. Väčšinou to boli vedľajšie postavy, ktorým dáva autorka nový priestor. Mne sa tieto malé prepojenia veľmi páčia a vďaka nim si zaspomínam aj na knihy, ktoré som čítala dávnejšie. Rovnako to bolo aj teraz. Svoju chvíľku slávy si zaslúžila Maddie, ktorú si pamätáme z Cukrárne v Paríži. Mimochodom, túto postavu som si veľmi obľúbila. Najmä pre jej vtipné komentáre.

To, že sú tieto príbehy ľahké a predvídateľné, nie je žiadne tajomstvo. Čitateľ už od začiatku tuší, akým smerom sa príbeh bude uberať. Niekto to môže brať ako nevýhodu, ja po „útekoch“ siaham práve preto. Je to ideálna kniha na čítanie po ťažšej téme. To, čo robí tieto knihy výnimočnými, je prostredie. Vždy sa ocitáme na inom mieste a autorka nás vie naladiť na tú správnu atmosféru.

Vďaka skvelým opisom si viete bez problémov predstaviť úzke uličky v krásnom Chorvátsku. Nehovoriac o plavbe po nádherne sa trblietajúcom mori. Veľa ľudí v lete možno túto destináciu aj navštívi. Čítať knihu tam musí byť ešte väčší zážitok. Príbeh však nie je len prvoplánovo povrchný. Autorka sa doňho snažila zakomponovať aj problém poruchy stravovania, hoci podľa mňa by táto téma v príbehu zniesla aj viac priestoru. Svoj priestor však rozhodne dostalo zákulisie modelingu či života boháčov.

Vydanie knihy Pláž v Chorvátsku ani nemohlo mať lepšie načasovanie. Je priam nutnosťou, ak idete na dovolenku práve tam. Ak však zostávate doma ako ja, tak vám krásne priblíži atmosféru tejto obľúbenej destinácie. Nenáročný, predvídateľný príbeh, v ktorom nechýba romantika, vášeň a samozrejme aj intrigy. Ja som si príbeh opäť užila a už teraz sa teším na ďalšiu destináciu, ktorú Julie Caplin prinesie.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada.

https://www.grada.sk/plaz-v-chorvatsku-100115/

Titul: Pláž v Chorvátsku

Originálny názov: The Secret Cove in Croatia

Autor: Julie Caplin

Preklad: Jarmila Debrická

Počet strán: 344

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

0 comments on “Pláž v Chorvátsku (Julie Caplinová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: