Detská literatúra

Kvído: Básničky s pohybom

Básničky a pesničky sú u nás v poslednej dobe veľmi obľúbené. Veľmi nás preto potešili knihy, ktoré vychádzajú pod značkou Kvído. Básničky s pohybom totiž nie sú len také obyčajné básničky. Čo môžete v knihách očakávať?

Básničky s pohybom vyšli v dvoch knihách. Jedna je o zvieratkách a druhá v sebe ukrýva denné činnosti. Sú menšieho formátu s tvrdými stranami. Ideálne do detskej rúčky. Každá obsahuje 6 básničiek, ktoré sú doplnené o prekrásne ilustrácie. V čom sú však také výnimočné?

V textoch sú zvýraznené niektoré slová. A tu začína zábava. Význam každého zvýrazneného slova treba znázorniť. Pojmy spolu s pohybmi sú nakreslené aj pod básničkou. Keď si s deťmi básničku čítate, tak deti (aj spolu s vami) ukazujú význam slov gestami a pohybom. U nás sa to stalo okamžite veľkým hitom. Deťom sa takáto aktivita nesmierne páčila. Rodičom odporúčam básničky pozrieť vopred. Ukázať deťom, čo majú pri akom slove spraviť. Hoci by to deti zvládli pravdepodobne aj intuitívne. Ja som básničky najskôr nevedela spamäti, tak som si knihu oprela na dobre viditeľné miesto, čítala som deťom básničku a spolu s nimi som robila potrebné pohyby.

Nie je to však jediné plus tejto knihy. Deťom sa veľmi páčilo aj hľadanie obrázkov. Na pravej strane každej dvojstrany sú štyri predmety, ktoré majú v obrázku hľadať. Hľadačka nie je náročná, bez problémov ju zvládnu aj menšie deti. Navyše ich malé úspechy povzbudzujú v ďalšom a ďalšom hľadaní. Ja som pri mladšej dcére menovala aj iné predmety a ona ich s radosťou ukazovala.

Obsahovo sú básničky naozaj rôznorodé. V knihe Zvieratká nájdete opicu, prasiatko, zajačika, žabku, mačiatko aj motýlika. Denné činnosti prechádzajú od vstávania, obliekania cez obed a muzikantov až po výlet a spinkanie. Adelka má v každej knihe svoje obľúbené. Pri zvieratkách je to opica a žabka, v denných činnostiach vstávanie a jednoznačne muzikanti. Všetky básničky sú ale veľmi pekné a hravé.

Básničky s pohybom sú skvelou novinkou, ktorá vychádza pod značkou Kvído. Vhodné pre deti od 2 rokov. Môžem iba potvrdiť, že tento vek skvelo sedí. Adelka si knihy veľmi užíva a spolu s 5 ročným bratom sa vedia poriadne vyblázniť. Bonusom sú krásne ilustrácie. Pre mňa sú tieto knihy veľmi príjemným prekvapením. Naozaj som netušila, že si s nimi užijeme toľko zábavy.

https://eshop.albi.sk/kvido-basnicky-s-pohybom-denne-cinnosti/

https://eshop.albi.sk/kvido-basnicky-s-pohybom-zvieratka/

Titul: Básničky s pohybom – Zvieratá, Denné činnosti

Autor: Zuzana Bello

Ilustrácie: Michaela Pešlová

Počet strán: 12/12

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Albi pod značkou Kvído

Foto: Drominička

0 comments on “Kvído: Básničky s pohybom

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: