Romány

Hypotéza lásky (Ali Hazelwood)

Kniha Hypotéza lásky od Ali Hazelwood úplne ovládla sociálne siete. Ja som ju spozorovala pri nadšenom príspevku vydavateľstva Lindeni, hneď ako získali na knihu práva. Ani ja som neodolala a chcela som vedieť, či je táto kniha hodná toľkého rozruchu alebo ide iba o skvelý marketing.

Olive má rada svoju kamošku Anh. Tej sa páči Olivin bývalý priateľ a nechce si s ním začínať, lebo sa bojí, že Olive ublíži. Tá však chce, aby si Anh myslela, že randí a nemala pre ňu výčitky. Pri snahe pomôcť svojej najlepšej kamarátke pobozká Olive prvého muža, ktorého zbadá. Tým mužom je Adam Carlsen. Mladý vyučujúci, ktorému nikto nepovie inak ako kretén. Nakoniec spolu uzatvoria dohodu o falošnom vzťahu. Lenže čo ak sa jeden z nich zaľúbi?

Ak si prečítate anotáciu, nezostáva vám nič iné, ako skonštatovať, že ide o klišé, ktoré tu už bolo mnohokrát. A viete čo? Máte pravdu. Lenže to klišé je napísané tak dobre, že knihu neodložíte, kým nebudete čítať posledné slovo. Ja mám takéto knihy rada. Je skvelé zaradiť ich na čítanie medzi dva trilery či detektívky. Knihy, o ktorých viete, čo od nich čakať.

Autorka si na príbeh vybrala prostredie, ktoré nie je bežné. Aj to robí knihu inou. Univerzitné laboratória, doktorandi, konferencia. Vďaka tejto knihe by som sa aj ja rada stala vedkyňou. Pretože vďaka Olive vidíme, že aj tak trochu neohrabaná biologička má šancu na lásku. Mne osobne sa veľmi páčil inteligentný humor, ktorým autorka nešetrila. Veľmi vtipné poznámky postáv ma neraz nútili doslova vybuchnúť do smiechu. Myslím, že aj to bude jeden z dôvodov, prečo má kniha taký úspech.

Kniha ja nabitá všetkým, čo mám ja rada. Je v nej silné priateľstvo, vďaka ktorému všetko vznikne. Je v nej množstvo nedorozumení, pri ktorých už kričíte na hlavnú hrdinku, aby povedala, čo treba. Je tu aj záporná postava, ktorú by ste najradšej nakopali niekam. Sú tu momenty, ktoré vám zlomia srdce, ale aj tie, ktoré budete čítať so zatajeným dychom. Nechýba ani poriadne šteklivá scéna,  pri ktorej sa zaručene budete červenať. A v neposlednom rade je tu láska. To šteklenie v bruchu prežívate spolu s postavami. A všetko spolu to tvorí jednu skvelú romantickú knihu.

Ak rozmýšľate, či dať šancu toľko ospevovanej knihe Hypotéza lásky, tak podľa mňa áno. Ja som sa pri knihe zabavila a naplno  som si ju užila. Čítala sa skvele, postavy som si obľúbila a len veľmi ťažko som sa s nimi lúčila. A hoci ide v zásade o typický romantický príbeh, autorka mu našla dokonalé prostredie, ktoré prináša až nečakané množstvo vtipných situácií. Skvelá oddychovka. Určite siahnem aj po iných knihách od Ali Hazelwood.

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/24617158/hypoteza-lasky/

Titul: Hypotéza lásky

Originálny názov: The Love Hypothesis

Autor: Ali Hazelwood

Preklad: Ivana Cingelová

Počet strán: 368

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

0 comments on “Hypotéza lásky (Ali Hazelwood)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: