Romány

Strážkyňa šťastných koncov (Barbara Davisová)

Minulý rok vo vydavateľstve Aurora vyšla kniha Posledná žena z rodu Moonovcov, ktorú napísala Barbara Davisová. Mala veľmi dobré ohlasy a aj mňa čaká v mojej knižnici. Nedávno vyšla jej ďalšia kniha. Tentoraz nesie názov Strážkyňa šťastných koncov.

Soline Rousselová žije v Paríži, kde spolu s mamou šijú svadobné šaty. Tie pomocou kúziel prinášajú každej neveste šťastný koniec. V čase druhej svetovej vojny však Soline prichádza takmer o všetko. Všetky spomienky si uloží do krabice a je odhodlaná zabudnúť na minulosť. O niekoľko desaťročí neskôr Rory Grantová tiež prežíva ťažké chvíle. Jej cesty sa skrížia so Soline. Rory načakane objaví škatuľu s  vecami a ich puto sa postupne viac prehlbuje. Navzájom si pomôžu viac, ako by na začiatku očakávali.

Pokým som sa ku knihe dopracovala, čítala som už niekoľko recenzií. Mnohé z nich ju odporúčali fanúšikom Lucindy Riley. Dokonca aj na prebale je o tom zmienka. O to viac som sa na čítanie tešila. Nebudem klamať, Lucinda je jedinečná a jej knihám sa vyrovná máločo. Barbara Davisova sa k nej približuje. Čítanie som si naozaj užila.

V príbehu sa striedajú dve časové línie. Prvá sa odohráva počas druhej svetovej vojny, druhá v roku 1985. V kapitolách sa striedajú príbehy hlavných hrdiniek. Raz sledujeme Soline, neskôr mladú Rory. Oba príbehy sú zaujímavé, ale ich následné spojenie a prepletenie je dokonalé. Autorka využíva množstvo opisov. Tentokrát mi to veľmi neprekážalo. Začiatok príbehu sa mi zdal o čosi slabší a ťahavejší. Potom sa však rozbehol tak, že sa kniha len veľmi ťažko odkladala.

Prepojenie minulosti s prítomnosťou sa autorke rozhodne vydarilo. Neviem, či som v príbehu vnímala akési náznaky, alebo som len autorku prekukla, ale vedela som, kam príbeh smeruje. Nič to však nemení na tom, že som knihu čítala niekoľkokrát so slzami v očiach. Posledná tretina bola pre mňa doslova nabitá emóciami. Či už sklamania alebo dojatia. Čítala som dlho do noci, pretože som chcela vedieť čo najviac.

Strážkyňa šťastných koncov je skvelá kniha, ktorá spája minulosť s prítomnosťou. Po (pre mňa) pomalšom začiatku sa príbeh rozbehne tak, že nebude chcieť prestať čítať. Nechýba napätie, láska, sklamanie, ale ani viera v niečo lepšie. Všetko je okorenené štipkou mágie. Dokopy to tvorí skvelý celok. Knihu, ktorú si užijú všetky vekové kategórie. Je rozhodne skvelým tipom aj pre milovníčky Lucindy. Odporúčam mať pri čítaní po ruke aj zopár vreckoviek.

Titul: Strážkyňa šťastných koncov

Originálny názov: The Keeper of Happy Endings

Autor: Barbara Davis

Preklad: Katarína Kvoriaková

Počet strán: 400

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Aurora

Foto: Drominička

1 comment on “Strážkyňa šťastných koncov (Barbara Davisová)

  1. Spätné upozornenie: Posledná žena z rodu Moonovcov (Barbara Davisová) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: