Detská literatúra

Moja veľká obrázková kniha zvierat (Hans-Günther Döring)

Leporelá nezvyknem recenzovať príliš často. Dnes by som vám však rada ukázala jedno od Hansa-Günther Döringa s názvom Moja veľká obrázková kniha zvierat. Nedávno vyšlo vo vydavateľstve Fortuna Libri.

Kniha je rozmerovo väčšia. Deti sa môžu pripraviť na veľa skúmania v obrázkoch. Je rozdelená na les, lúku, rieku a more, savanu, dažďový prales a na záver Antarktídu a Arktídu. Deti na každej strane spoznávajú iné zvieratka. Mne sa páčilo, že sme začínali pri zvieratkách, ktorú sú bežné aj u nás a postupne sme spoznávali aj iné.

Táto kniha je nielen o obrázkoch. Pri každej scenérií môžu rodičia deťom prečítať aj krásky úryvok o lokalite a zvieratkách, ktoré v nej žijú. Vďaka textom sa dá s knihou celkom pekne pracovať. Rodič môže prečítať text a dieťatko hľadá v scenérii zvieratká, ktoré boli v texte spomínané. Niekedy je na obrázku viac rovnakých zvierat a tak môžete pobádať dieťa hľadať ďalšie a ďalšie.

Páčilo sa mi, že obrázky ukazujú aj život pod zemou. Vďaka tomu môžu deti vidieť, ako žije napríklad krtko či myška. Pri rieke zase vidíme ako si bobor stavia hniezdo. Ilustrácie v knihe sú dostatočne verné, aby dieťa zvieratká ľahko rozpoznalo. Navyše sú obrázky plné farieb. Je na nich množstvo zákutí, ktoré môžu deti svojimi očkami preskúmať.

To, čo som ako rodič na knihe ocenila najviac, je posledná strana. Sú na nej v menšom zobrazené všetky scenérie. Zvieratká sú očíslované a vy si môže v legende overiť, či je to to zviera, ktoré ste si mysleli. Priznajme si, nie každý pozná rôzne druhy rýb či hadov. Práve táto legenda vám ľahko napovie. Tak sa deti už od začiatku môžu učiť rozpoznávať ryby či papagáje.

Moja veľká obrázková kniha zvierat je veľmi pekne spracované leporelo pre malé deti. Odporúčam vek 2 roky. Nájdete tu množstvo zvierat, ktoré sa môžu deti učiť. Pekné farebné scenérie a navyše legenda s  názvami sú len ďalším bonusom. Ak majú vaše deti radi zvieratká, knihu si určite obľúbia. Mne ju dcérka nosí na čítanie pravidelne.

Viac o kniha si môžete pozrieť na stránke vydavateľstva.

Titul: Moja veľká obrázková kniha zvierat

Originálny názov: Mein großes Wimmelbilderbuch der Tiere

Autor: Hans-Günther Döring

Preklad: Anna Kompasová

Počet strán: 16

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Foto: Drominička

0 comments on “Moja veľká obrázková kniha zvierat (Hans-Günther Döring)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: