Romány

Utajená (Lucia Sasková)

To, ako ubehne rok, sa dá sledovať aj vďaka slovenskej autorke Lucii Saskovej. Vďaka nej máme každú jeseň novú dávku románu. A keďže opäť je tu jeseň, Slovenský spisovateľ prináša aj nový román tejto skvelej autorky. Nesie názov Utajená a jej obálka opäť vyráža dych.

Hlavná hrdinka románu sa ocitne nečakane v hoteli ako „dozor “ pre rockovú kapelu, ktorú ani nepozná. Postupne ju však spoznáva. Najmä jej lídra Lea. Ani nevie ako a jej život je zrazu úplne naruby. Spoznáva život rockovej kapely. Jeho temné stránky. Akí sú, keď nie sú pred publikom vypredaného štadiónu a pred médiami. A dá sa udržať vzťah, kde musíte byť utajená?

Ja mám autorkinu tvorbu rada. Ťažšie príbehy striedajú tie ľahšie. Po minuloročnom románe zo psychiatrie nás teraz čakala tak trochu oddychovka. Autorka ma ako vždy hneď od úvodných strán upútala. Kniha, na ktorú sa tešíte rok, je potom prečítaná za 2 dni.  Dopomohli k tomu aj krátke kapitoly a veľa dialógov. Autorka príbeh okorenila aj textami piesní. Musím uznať, že Lucia by sa kľudne uživila aj v kapele. Ako textárka. 

Páčilo sa mi prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva. Život rockovej kapely so všetkým, čo k tomu patrí. O ňom nečítame v knihách tak často. Pre niekoho možno príliš nereálny príbeh, ale mne sa práve táto „uletenosť“ tentokrát páčila. Vďaka hlavnej hrdinke zažívame dobrodružnú jazdu. Ona to v živote nemala úplne ľahké a nesie si so sebou aj ťaživú minulosť. Tú má aj Leo. Oboch ich dostihne a je len na nich, ako sa s nepríjemnými situáciami vysporiadajú.

Aké to je, keď vás niekto prenasleduje? Či už ako rockovú hviezdu, alebo sa stanete obeťou posadnutosti. Sledujeme oba pohľady. Nie raz som mala pri čítaní zimomriavky. Vidíme aj silu médií a prekrúcania pravdy a aj to, ako ľahko vieme niekoho urážať pod rúškom anonymity na sociálnych sieťach. A aká by to bola rocková kapela, keby si neužívala búrlivý život? Autorka nám ukáže, ako sa dá či nedá popasovať so závislosťou. Táto časť bola plná emócií. Všetko som s hlavnou hrdinkou naplno prežívala. Neraz som jej cez stránky šepkala, že to bude dobré. Či to však nakoniec bolo naozaj dobré, sa dozviete až v knihe.

Hoci ja mám od autorky radšej jej „ťažšie“ knihy, ani Utajená nie je na zahodenie. Skvelé prostredie, zoznámenie sa so zabehnutou rockovou kapelou, so všetkým, čo k tomu patrí. Zažijete lásku aj sklamanie, budete cítiť hnev aj strach. Zažijete dobrodružstvo aj vášeň. Všetko zabalené v krásnej obálke.

Titul: Utajená

Autor: Lucia Sasková

Počet strán: 352

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Utajená (Lucia Sasková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: