Romány

Vianočný únik (Sarah Morganová)

S príchodom Vianoc na pultoch kníhkupectiev pribúdajú aj vianočné tituly. Jedným z nich je Vianočný únik od Sarah Morganovej, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Fortuna Libri.

Christy Sulivanová má svoj život pod kontrolou vďaka zoznamom a plánovaniu. Čoskoro sa jej splní dokonalý vianočný darček. Výlet do Laponska so svojou rodinou a priateľkou Alix. Jej plány však naštrbí manželská kríza, ktorú treba s manželom Sebom vyriešiť. Najlepšie osamote. Svoju priateľku Alix a dcéru Holly teda vyšle na výlet skôr. Ako pomocník pre lepšie zvládnutie aktívneho dievčatka ide aj Sebov kamarát Zac. Ako dopadne skúška manželstva a napokon aj priateľstva?

Od tejto knihy som nemala nejaké vysoké očakávania. Brala som ju ako oddychovku. Tak aj bolo. Čítala sa mi dobre a relatívne rýchlo. Vďaka množstvu dialógov. Navyše je príbeh prerozprávaný z pohľadu troch postáv. Tak vás zvedavosť prirodzene núti čítať ďalej a ďalej.

Mohlo by sa zdať, že kniha je iba o Vianociach a všetko v nej je tak dokonalé ako jej krásna obálka. Príbeh však v sebe ukrýva o čosi viac. Postavy sa musia popasovať so svojou minulosťou, pretože len tak si môže naplno vychutnať to, čo im život prináša. Dusiť v sebe hnev a zlé pocity si totiž môže vybrať svoju daň.

Autorka načrtla, ako veľmi môžu rodičia a ich výchova vplývať na človek aj neskôr v dospelosti. Čo ak má jeden z rodičov radšej alkohol, čo ak vás rodičia neplánovali a teraz ste im na záťaž alebo sa o vás starajú až príliš. Môže nás to ovplyvniť aj pri výbere partnera. A práve v tomto príbehu autorka vytvorila niekoľko postáv, ktoré sa s takýmito problémami musia popasovať.

V knihe mi trochu prekážalo, že niektoré rozhovory sa akoby opakovali. Autorka viackrát prerozprávala, čo si medzi sebou postavy povedali. To, čo si povedala Christy s Alex, neskôr prerozprávala Christy svojmu manželovi a podobne. Občas mi to pripadalo ako zbytočné naťahovanie. Atmosféru Laponska však vykreslila dokonale. Chlad vám pôjde až do kostí a vôňu horúcej čokolády cítim ešte teraz.

Kniha Vianočný únik je presne taká ako jej názov. Vďaka nej uniknete do zasneženého Laponska. V príbehu sa popasujete s rodinnými vzťahmi a aj s tými partnerskými. Zažijete romantiku, ale aj vzrušenie.  Nevynecháte ani putovanie za polárnou žiarou. Pripravte sa na oddychový príbeh, ktorý je miestami dojemný, ale aj vtipný. Kniha vás naladí na vianočnú atmosféru. A pokiaľ ju dostanete ako darček, vychutnáte si ju spolu s medovníčkami pri vianočnom stromčeku.

https://www.fortunalibri.sk/products/vianocny-unik

Titul: Vianočný únik

Originálny názov: Christmas Escape

Autor: Sarah Morgan

Preklad: Anna Kompasová

Počet strán: 336

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Foto: Drominička

0 comments on “Vianočný únik (Sarah Morganová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: