Detektívky

Karibské tajomstvo (Agatha Christie)

Od detektívok Agathy Christie som mala chvíľu pauzu, aby ma neomrzeli. V čase, keď sa vonku ochladilo, mi prišla celkom vhod jej kniha Karibské tajomstvo.  Vychutnala som si ju naplno.

Slečna Marplová dostala od svojho synovca pobyt v horúcom Karibiku. Lenže ani tu si táto bystrá dáma nedá pokoj. Náhla smrť jedného z hostí v nej vyvolá podozrenie. Lekári jeho smrť uzavreli ako prirodzenú, ale bolo to naozaj tak? Potom príde o život aj slúžka. Ako tieto dva prípady súvisia? Slečna Marplová nenechá svoju myseľ oddychovať ani v Karibiku a postupne spája čriepky, vďaka ktorým usvedčí skutočného vraha.

Ani som nevedela, že mi knihy tejto autorky tak chýbali. Potešila som, že vyšetrovať bude slečna Marplová. Jej bystrá myseľ a šikovná manipulácia s ľuďmi ma vždy fascinuje. Kto by odolal staršej dáme. Do príbehu som sa začítala veľmi rýchlo, čo pri tejto autorke rozhodne nie je problém. Svižný dej, množstvo dialógov a neustále zvraty. Ani tentoraz nič z toho nechýbalo.

Kto ma pozná vie, že pri jej knihách mám radšej vraždu na začiatku príbehu. Tentokrát to tak bolo a teda nič nebránilo, aby som sa pokúsila aj ja spolu s hlavnou postavou nájsť vraha. Postupne spoznávame hostí a ich vzťahy. Tentokrát sa mi nezdalo, že by bolo v príbehu príliš veľa postáv. Všetky sa dali ľahko identifikovať. Postupne sa odhaľujú ich tajomstvá a prehrešky z minulosti. Kto mal dôvod vraždiť?

Autorka okrem zaujímavo prepleteného prípadu dokonale vykreslila prostredie. Veľmi mi ulahodilo, že som počas chladného počasia u nás mohla stráviť nejaký čas na horúcej pláži a počuť šum mora. Jediná nevýhoda je, že som knihu prečítala za dva dni. Príliš som sa teda neohriala. Žiaľ (alebo našťastie) sa kniha nedala odložiť. V závere už boli vzťahy postáv a obetí tak prepletené, že len ťažko sa odhadovalo, kto bude vrah. Čakala som na moment, kedy slečna Marplová príde na to, čo v celom prípade nesedí.

Detektívka Karibské tajomstvo sa mi veľmi páčila. Úplne mi sadla do čitateľskej nálady a vychutnala som si z nej každé jedno písmenko. Aj obyčajné prostredie hotela dokázala Agatha Christie uchopiť tak, že vznikla skvelá zápletka. Tá vás núti premýšľať až do samého konca. A hlavná postava slečna Marplová opäť raz zažiari. Kto má rad Agathu Christie, nebude sklamaný. Kto Agathu ešte nečítal, táto kniha určite stojí za to skúsiť ju.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Karibské tajomstvo

Originálny názov: A Caribbean Mystery

Autor: Agatha Christie

Preklad: Veronika Redererová

Počet strán: 200

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Karibské tajomstvo (Agatha Christie)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: