Detská literatúra

Táto kniha nemá rada čítanie (David Sundin)

Táto kniha nemá rada čítanie je názov knihy od Davida Sundina. A ak chcete spraviť knihe napriek, tak si ju predsa len vezmite a prečítajte. Určite sa so svojimi deťmi zabavíte.

Nebudem klamať, že by ma táto kniha zaujala na prvý pohľad. Nezaujala ma vôbec. Moju pozornosť si prvýkrát získala vďaka krátkemu videu z vydavateľstva, kde ukazujú, čo všetko s ňou môžete zažiť. Vtedy som si spomenula na knihu Knižka od Hervé Tullet, ktorá je u nás mimoriadne obľúbená. A tak sa Táto kniha nemá rada čítanie ocitla aj u nás.

Knihu sme si s mojím päťročným synom ihneď prečítali. Už dávno som ho nevidela tak veľmi sa pri čítaní zabávať. Kniha je totiž maximálne interaktívna. Najmä pre toho, kto ju číta. Odporúčam, aby sa knihy ujali dospelí, ktorí vedia tak trochu hrať divadielko a zabaviť sa spolu s deťmi.

Keďže táto kniha naozaj nemá rada, keď ju niekto číta, snaží sa mu v tom všemožne zabrániť. Snaží sa uletieť, pokaziť text, zatvárať sa alebo dokonca začne horieť. A toto všetko musí dospelý čitateľ ustáť. Deti spolu s ním musia hasiť, či udržať knihu, ktorá sa snaží uletieť. A práve preto je táto kniha taká skvelá. Zábava, ktorú sme pri čítaní prežili, je neopísateľná.

Dôvodom, prečo som túto knihu pôvodne nemala v pláne čítať, sú aj ilustrácie. Tie mi v prvom momente nedávali zmysel. Keď však knihu predsa len vezmete do rúk, pochopíte, že to má všetko zmysel. V tejto knihe nečakajte rozkošné obrázky plné zvieratiek čí víl. Pripravte sa na trochu extravagantné obrázky, ktoré však majú opodstatnenie. Aj toto je ďalší dôvod, prečo je kniha iná ako ostatné.  Aj obálka vo mne evokovala skôr pirátsky príbeh ako knihu pre deti od 3 rokov. Nenechajte sa však pomýliť.

Táto kniha nemá rada čítanie je jedna z najzábavnejších kníh, aké sme so synom čítali. Interaktívna kniha však pobaví nielen deti, ale aj rodičov. Dôležité je, aby sa dospelý čitateľ pri knihe odviazal. Na obale je písaný vek od 3 rokov. Ja by som odporúčala od 4. Vtedy si deti knihu užijú so všetkým, čo k tomu patrí.

https://www.bux.sk/knihy/612477-tato-kniha-nema-rada-citanie.html

Titul: Táto kniha nemá rada čítanie

Originálny názov: Boken Som Inte Ville Bli Läst

Autor: David Sundin

Ilustrácie: Alexis Holmqvist

Preklad: Miroslav Zumrík

Počet strán: 40

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Stonožka

Foto: Drominička

0 comments on “Táto kniha nemá rada čítanie (David Sundin)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: