Romány

Veci, ktoré v nás ostanú navždy (Lucy Score)

Veci, ktoré v nás ostanú navždy od Lucy Score si získava stále viac fanúšikov. Pozitívne recenzie (nielen) na Instagrame a krásna obálka ma nenechali dlho odolávať. Túto päťsto stranovú knihu som „zhltla“ aj ja.

Knox vyzerá na prvý pohľad drsne a všetkým dáva najavo, že má rad samotu. To mu vychádza, kým stretne Naomi. Tá práve ušla z vlastnej svadby a rozhodla sa pomôcť svojej dvojičke, ktorá má neustále problémy. Lenže Tina sa stále nezmenila a ukradne Naomi peniaze aj auto. Navyše jej nechá na krku svoju jedenásťročnú dcéru Waylay. Dovtedy nalinkovaný život sa Naomi od základov zmení. Knox sa jej snaží pomôcť. Iskrenie medzi ním a Naomi je hmatateľné a to aj napriek tomu, že on o vzťahy nestojí. Ako to skončí?

Ani nejdem klamať, že prvé, čím si ma kniha získala, bola obálka. Veľmi sa mi páči jemnosť, ktorá z nej vyžaruje. Pritom príbeh nie je vôbec presladený. Keď mi kniha prišla, mala som obavu z tých 500 strán. Obavy sa však veľmi rýchlo rozplynuli už po prvých prečítaných stranách. Príbeh je prerozprávaný z pohľadu Naomi a Knoxa. To mu pridáva na dynamike. Navyše nechýba množstvo dialógov.

A práve dialógy sú skvelé. Sarkazmus a irónia z nich priam srší. Navyše Knox si nedáva servítku pred ústa. Pripravte sa aj na vulgárnejší slovník. Všetko spolu vytvára skvelý celok. Okrem toho, že nechýba romantika, čitateľ zažije napätie ako v detektívke, nemálo rodinnej drámy a aj množstvo vzrušenia ako v erotickej knihe. O mne je známe, že erotické príbehy nevyhľadávam. Tu mi to však neprekážalo. Veľakrát som sa pri čítaní  naozaj červenala. Knox to skrátka vedel.

Obľúbila som si takmer všetky postavy. Každá bola iná, svojská a žiadna z nich nebola navyše. Veľmi sa mi páčili prekáračky medzi nimi. Páčilo sa mi však aj  ako dokázali pri sebe stáť aj v ťažkej situácii. Mnohí postupne odkryli svoje strachy, tajomstvá a temné stránky. Mne ako čitateľke boli postavy ešte bližšie a cítila som ich zraniteľnosť. A to aj vtedy, keď sa tvárili nedotknuteľne.

Kniha Veci, ktoré v nás ostanú navždy si získala srdcia čitateľov (najmä čitateliek) a ja sa vôbec nečudujem. Dynamický román plný vášne, ale aj romantiky, ktorá sa ukrýva aj v drobných gestách. Ak hľadáte niečo svižné, miestami vtipné a miestami dojímavé, tak sa nenechajte odradiť hrúbkou knihy. Stránky pod rukami doslova lietajú. Keďže ide o sériu, už teraz som zvedavá, čo nové autorka prinesie. 

Knihu si môžete kúpiť v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Veci, ktoré v nás ostanú navždy

Originálny názov: Things we never got over

Autor: Lucy Score

Preklad: Terézia Štubniaková

Počet strán: 510

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Aurora

Foto: Drominička

0 comments on “Veci, ktoré v nás ostanú navždy (Lucy Score)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: