Romány

Útek do Ríma (Sarah Adams)

Vo vydavateľstve Fortuna Libri vyšla nedávno kniha s názvom Útek do Ríma od autorky Sarah Adams. Očarujúca obálka, z ktorej doslova sála pozitívna energia a láska, ma nalákala na čítanie.

Amelia Rosová je svetoznáma úspešná speváčka. Momentálne má však pocit vyhorenia a pred nastávajúcim turné potrebuje jednoducho vypnúť. Inšpirovaná filmom Prázdniny v Ríme s Audrey Hepburnovou by chcela ísť do Ríma. A tak uprostred noci ide aspoň do Ríma v Kentucky, keďže ten európsky je ďaleko. Amelia je už takmer v cieli, keď jej  auto vypovedá službu a zostane stáť na trávniku Noaha Walkera. Ten by sa jej najradšej ihneď zbavil. Ale jeho dobré spôsoby ho nútia pomôcť jej. A hoci sa obaja neustále škriepia, postupne sa napätie zmení na niečo iné. Lenže čo, keď ona je speváčka, ktorá potrebuje cestovať a on chce zostať blízko svojej rodiny?

Táto kniha mi pristála v čítačke v najlepšiu možnú chvíľu. Práve som si chcela rozčítať detektívku, keď ma zlomila choroba. A táto romantická komédia bola ideálna na čítanie práve v čase, keď sa mi nechcelo priveľa rozmýšľať, či dávať si v hlave dokopy indície od Agathy Christie. Po pár stranách som už vedela, že som urobila dobre.

Kapitoly sú relatívne krátke a strieda sa v nich pohľad postáv – Amelie a Noaha. Mám rada takéto prelínanie hlavných hrdinov. Ako čitateľ tak môžem vidieť do hlavy oboch a navyše vďaka tomu stránky lietajú jedna radosť. Aj túto knihu som prečítala skôr, ako som mala v pláne. Nedala sa odložiť. Postavy boli veľmi sympatické (obzvlášť Noah).

Autorka nám ukázala náročný život slávnej speváčky. Na jednej strane si možno poviete, veď je slávna, má všetko. Ale je to naozaj tak? Manipulácia, prenasledovania a intrigy. Neraz mi jej bolo ľúto a veľmi sa mi páčilo, ako ju ľudia v malom mestečku prijali. Texty a dialógy boli veľmi vtipné. Aspoň mne sadol sarkastický humor a doberanie medzi postavami. Veľakrát som sa naozaj schuti zasmiala. Čarovný život v malom mestečku síce značí množstvo klebiet, ale keď ide do tuhého, obyvatelia stoja pri sebe.

Kniha Útek do Ríma ma veľmi milo prekvapila. Romantická komédia so sympatickými hlavnými postavami si vás určite získa a neraz vám vyčarí aj úsmev na tvári. A možno vám padne aj nejaká slza dojatia, ako mne. Je to kniha, pri ktorej si naozaj dobre oddýchnete. Jej dej je predvídateľný, ale cesta k záveru je naozaj krásna, iskrivá a navyše vtipná.

Za knihu ďakujem Fortuna Libri:

https://www.fortunalibri.sk/products/utek-do-rima

Titul: Útek do Ríma

Originálny názov: When in Rome

Autor: Sarah Adams

Preklad: Zuzana Folvarčíková

Počet strán: 320

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Foto: Drominička

0 comments on “Útek do Ríma (Sarah Adams)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: