Romány

Náš milý synáčik (Silvia Antalíková)

Milá autorka, Silvia Antalíková, mi napísala, či mám záujem zrecenzovať jej knihu Náš milý synáčik. Keďže jedného synáčika mám aj ja doma, tak som neváhala. A dobre som spravila.

image_47140_19_v1.jpeg

Toto bola presne tá kniha, ktorú som potrebovala čítať. Po ťažších knihách, ktoré som čítala predtým bol Náš milý synáčik ako regenerácia. Zhltla som ju za dva večery a to nie iba preto, že je tenšia, ale preto, že bola úplne skvelá a hlavne oddychová.

Príbeh začína tak, že unavená a zúfala matka odvedie svojho šestnásťročného syna ku svojmu otcovi. Pozor, ten sa so synom ešte nikdy nestretol. Matka ho necháva u neho a otcovi práve začína pestrý život. Synáčik Peter je totiž dosť veľký kvietok.

“Tu budeš  stáť a čakať desať minút, kým nepríde autobus. Nastúpiš. vystúpiš v Bratislave na Nivách a pokračuješ ďalej trolejbusom. To je taká veľká červená plechovka, ktorá má hore tykadlá a tlačia sa v nej ľudia. V škole ráč nevyvádzať, lebo pôjdem za tvojou matkou do Anglicka aj ja. Na adopciou už v tvojom veku nikoho nenalákaš a do hniezda záchrany sa nezmestíš.”

Autorka píše s ľahkosťou a strany otáčate len taká radosť. A teraz to najdôležitejšie. HUMOR. Už naozaj veľmi dlho sa mi nestalo, že by som mala pri knihe náhle záchvaty smiechu. Jedno šťastie, že knihu som prevažne čítala doma. Hoci vtedy na mňa partner pozeral ako na cvoka, ale ja som sa jednoducho musela smiať. Toto je kniha, pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať a preto sa vám tieto vtipné texty tak rýchlo dostanú do hlavy.

PSX_20180514_131718.jpg

“Babka, a kde máš dedka?” zaujímalo ešte Petra.

“Chodím ho polievať na cintorín.” Usmiala sa pokojne.

Mne sa kniha páčila veľmi a odporúčam ju každému, kto si chce pri knihe oddýchnuť. Myslím, že je to skvelý tip aj na dovolenku. Aj keď pozor, aby si na pláži alebo pri bazéne nemysleli, že treba volať psychiatriu, keď sa budete sami smiať na lehátku. Autorkin humor je naozaj trefný.

Peter vyliezol z vane, stúpil do vody. Prekvapene sa pozeral na svoje nohy v pene. Pohľad ho pobavil. Mal čižmy z peny. Penové čižmy. Keby sa také nosili, nikomu by nesmrdeli nohy.

Verím, že sa vám kniha bude páčiť aspoň tak ako mne. Ja už budem iba dúfať, že z toho môjho nezbedníka nevyrastie taký synáčik, ako je v tejto knihe, hoci už mám menší návod, ako to zvládnuť s humorom. A už teraz sa teším na ďalšie knihy od vtipnej pani Antalíkovej.

Titul: Náš milý synáčik

Autor: Silvia Antalíková

Počet strán: 210

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Slovart

Foto: Drominicka

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Slovart.

Knihu si môžete zakúpiť aj priamo na ich stránke:

https://www.slovart.sk/knihy-v-slovencine-a-cestine/beletria/slovenska-literatura/nas-mily-synacik.html?page_id=47140

3 comments on “Náš milý synáčik (Silvia Antalíková)

  1. Spätné upozornenie: Bermudský trojuholník (Silvia Antalíková) – Drominicka Číta

  2. Spätné upozornenie: Nechcem počuť tvoj plač (Simona Rošková) – Drominicka Číta

  3. Spätné upozornenie: RECENZIA: Náš milý synáčik (Silvia Antalíková) – Podporujme slovenských autorov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: