Romány

Bermudský trojuholník (Silvia Antalíková)

Autorka Silvia Antalíková vydala už niekoľko kníh. Ja som od nej čítala pred časom knihu Náš milý synáčik, ktorá ma nesmierne pobavila. Nedávno vyšla autorke ďalšia kniha. Nesie názov Bermudský trojuholník a je úplne iná ako “synáčik”.

DSC_0365

On je úspešný a bohatý podnikateľ, ktorý so svojou manželkou oslavuje tridsiate výročie. Ona je mladá tridsiatnička a povolaním milenka. Milenka tohto bohatého muža. On jej kúpil byt a pravidelne jej dopĺňa kreditku. Ona je vždy pripravená pre neho. Chodí k najdrahšiemu kaderníkovi, stará sa o svoje telo a míňa jeho peniaze. Ako dlho sa však dá žiť takýto život? Dokáže ho ona dokopať k rozvodu? Podarí sa jej získať nielen milenca, ale aj muža do svojho života?

V tele máme jeden zvláštny neviditeľný vypínač. Slúži na prepínanie v dvoch polohách: HLAVA – SRDCE. Nikdy ho nemôžete prepnúť na obe strany, buď ste tam, alebo tam. (Str. 13)

Príbeh je popísaný z dvoch pohľadov. Buď svoje pocity a myšlienky predstavuje on alebo ona. Páčilo sa mi toto striedanie postáv. Knihe to dodáva väčšiu dynamiku. Čitateľka sa môže na konkrétnu situáciu pozrieť z pohľadu oboch postáv. V knihe je menej dialógov, ale aj napriek tomu sa číta rýchlo a text vás zaujme.

Život je vlastne televízny seriál, každý deň si odžívame jednu epizódu. Je len na nás akú. Volím si pokojný, oddychový, rodinný seriál, žiadny horor, drámu, krvák. (str.69)

Musím sa priznať, že od knihy som očakávala úplne niečo iné, ako som napokon dostala. Obálka aj anotácia vo mne evokovali poriadnu vzťahovú drámu, kde milenka prinesie mužovi poriadne krušné chvíle. Inými slovami, čakala som klišé. Nestalo sa tak. Našťastie. Kniha bola skôr úvahami či myšlienkami, ktoré sa vírili v hlave hlavných hrdinov.

DSC_0369

Ona bola typická zlatokopka. Aspoň na začiatku. Vďaka nadupanej kreditke dokázala skryť svoje sklamania a city. Časom mi jej postava bola viac a viac sympatická. Aj keď kamošky by sme zrejme neboli. On si ma nezískal ničím. Viem, že okolo nás je takých mužov stále viac a viac. Sebavedomý až arogantný muž, ktorý si je vedomý svojho konta a postavenia. Bolo mi z neho zle.

Autorka v tejto knihe poukázala na to, že nie všetko, čo si môžete kúpiť, stojí za to. Že peniaze a moc nemusia v živote znamenať všetko. Hoci pre niekoho sú všetko, čím sa môžu pochváliť. Keď máte veľa, potrebujete ešte viac. To je podľa mňa jeden z najväčších problémov celej spoločnosti.

DSC_0366

Kniha je útla veľkosťou aj počtom strán. Prečítate ju na jeden až dva nádychy. Úvahy z mysle vydržiavanej ženy a jej bohatého milenca sú popretkávané aj typickým humorom autorky. Kniha nebola prvoplánové klišé, ako som očakávala. Práve preto sa mi nakoniec aj páčila. Bolo zaujímavé dostať sa do myšlienok ženy, ktorá je povolaním milenka. Kniha vhodná pre ženy, ktoré majú podobné príbehy rady a chcú si na chvíľu oddýchnuť pri knihe, ktorá nemá zbytočne veľa strán.

Za knihu a dôveru ďakujem autorke.

Knihu si môžete kúpiť napríklad na stránke Martinusu.

Titul: Bermudský trojuholník

Autor: Silvia Antalíková

Počet strán: 160

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Naše Vojsko

Foto: Drominička

0 comments on “Bermudský trojuholník (Silvia Antalíková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: