Detská literatúra

Čo má kengura vo vaku alebo ako zvieratá vychovávajú svoje mláďatá (Pavla Hanáčková)

Po dlhšom čase prišiel opäť rad aj knihu pre deti. Tentokrát ma zaujala kniha Čo má kengura vo vaku alebo ako zvieratá vychovávajú svoje mláďatá, ktorú napísala Pavla Hanáčková.

dsc_0157

Kniha vás zaujme hneď na prvý pohľad. Krásna ilustrácia zvieracích mláďatiek v kočíku dokonale vystihuje knihu. Tá obsahuje veľa zaujímavých faktov práve o tom, ako jednotlivé zvieratá vychovávajú svojich potomkov. A môžete mi veriť, že aj ako dospelý človek sa dozviete vskutku zaujímavé pikošky.

dsc_0162

Na úvod sa deti v knihe dozvedia zopár všeobecných informácií o tom, ako to vo zvieracej ríši funguje. Nasledujúce strany už však patria pätnástim konkrétnym druhom. Výber zvierat je pestrý. Nájdete tu nielen slona či žirafu, ale aj šakala, surikaty a dokonca aj včielky.

dsc_0161

Tak schválne, vedeli ste, že matka aligátorka je samoživiteľka a pokiaľ chce svoje mláďatká bezpečne preplaviť po vode, tak si ich naloží do úst? Ďalej sa dozviete aj to, ako to je s opičou škôlkou a aj to, ako sa malé šimpanzy učia napodobňovaním. Veľmi sympatické sa pre mňa stali aj slony. Puto medzi sloňou mamičkou a jej sloníčaťom patrí medzi tie najpevnejšie, ktoré vo zvieracej ríši nájdete.  Dozviete sa aj kto zo zvieracej ríše je najlenivejším rodičom. Šokujúca informácia pre mňa bola tá, že žirafa svoje mláďa rodí z výšky a to dopadne na zem približne z dvoch metrov. Celkom tvrdý začiatok života.

dsc_0163

Zaujímavých informácií je v knihe veľa a deti sa rozhodne nebudú  nudiť. Navyše, ako v každej detskej knihe, ani tu nechýbajú ilustrácie. Tie sú roztomilé, vtipné a plné farieb. Detičky nimi budú fascinované. Ilustrátorka Lihn Dao si dala záležať.

dsc_0164

Knižka je vhodná pre deti od šesť rokov. Obrázky určite zaujmú aj mladšie deti. Trochu ma mrzí, že neobsahuje viac zvierat, ale iba pätnásť. Pretože je veľmi pekne spracovaná. Ale na druhej strane, sú v nej aspoň rozmanité druhy. Knihu rozhodne odporúčam do detskej knižnice.

dsc_0166

Za krásnu knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros. Na ich stránke môžete nahliadnuť do knihy a taktiež ju aj kúpiť za skvelú cenu:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/20280834/co-ma-kengura-vo-vaku/

Titul: Čo má kengura vo vaku alebo ako zvieratá vychovávajú svoje mláďatá

Autor: Pavla Hanáčková

Ilustrácie: Linh Dao

Počet strán: 36

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

1 comment on “Čo má kengura vo vaku alebo ako zvieratá vychovávajú svoje mláďatá (Pavla Hanáčková)

  1. Spätné upozornenie: Zvieratá v ohrození alebo ako môžeme pomôcť (Linh Dao, Pavla Hanáčková) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: