Detská literatúra

Odvážny zajko (Nicola Kinnearová)

Aj keď by som každý deň pridávala recenziu na detskú knihu, tak by som nestihla predstaviť všetky. Momentálne je toľko krásnych kníh pre deti, že naozaj je z čoho vyberať. Ja vám chcem dnes predstaviť knihu Odvážny zajko, ktorá je vhodná už pre deti od troch rokov. Autorkou je Nicola Kinnearová, ktorá ju zároveň aj ilustrovala.

DSC_0263

Zajko Lolo je bojazlivý a najlepšie sa cíti doma, kde pletie, pečie sušienky a stará sa o rastlinky. Pravý opak je Luna. Tá doma nevydrží ani chvíľu a hneď sa vyberie za dobrodružstvom. Stále sa snaží dostať von aj Lola, ale márne. Raz sa však Luna dlhšie nevracia, tak sa Lolo odváži ísť hľadať svoju kamarátku. V lese Lunu poznajú všetky zvieratká, ale nevedia, kde by mohla byť. Lolovi tak začína dobrodružstvo. Zapláva si v  ľadovej vode, kus lesa precvála na chrbte jeleňa, navštívi jaskyňu s medveďmi a nakoniec sa postaví zoči voči vlkovi. Svoju kamarátku nakoniec nájde a zachráni a odteraz už budú les navštevovať spolu a zažijú ešte veľa zábavy.

DSC_0266

Príbeh je jednoduchý, čo je pri knihe pre malé dieťa rozhodne pozitívne. Je to kniha na jedno čítanie pred spaním. Ale aj v tej troche textu sa deti naučia, že sedieť doma je nuda a treba ísť von a hrať sa. Zažiť dobrodružstvo.

DSC_0267

To, čo je na knihe najkrajšie sú, samozrejme, ilustrácie. Tie sa mi veľmi páčia. Dokonca aj môjmu 1 a pol ročnému synovi. Keď sme si knihu spolu prezerali, tak poznal zvieratká a bol z nich nadšený. Ilustrácie sú krásne, plné farieb a dokonale vystihujú text.

DSC_0270

Ak hľadáte knihu pre menšie deti, tak táto o zajkovi určite stojí za povšimnutie. Veselé a poučné obrázky aj texty sa deťom budú páčiť. Myslím si, že aj staršie deti, ktoré vedia čítať, si knihu zamilujú.

DSC_0268

Za krásny knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. Skúste si v nej zalistovať aj vy:

Titul: Odvážny zajko

Originálny názov: A Little Bit Brave

Autor: Nicola Kinnear

Počet strán: 32

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Albatros Media

Foto: Drominička

3 comments on “Odvážny zajko (Nicola Kinnearová)

  1. Spätné upozornenie: Psst, tíško! (Nicola Kinnearová) – Drominička Číta

  2. Kniha je pekne spracovana, ale som zhrozena z toho, ze zajko sa sprava ako dievca a zajacica ako chlapec. Pribeh mohol byt spokojne o dvoch zajkoch, jednom odvaznom, druhom ustrachanom, ale nie je. Chlapci potrebuju odvazne vzory, aby boli odvazni. Preto ich pritahuju pribehy o bojovnikoch a kedysi rytieroch. Tato kniha navadza deti na sposob rozmyslania, ako uvazuju loozeri – nasa kniha isla rovno do kosa. Skoda, ale dieta mi je prednejsie.

    Páči sa mi

    • Dá sa to brať aj z tohto hľadiska. Mne osobne to nevadilo. Sice zajko bol bojazlivy, ale nakoniec sa odhodlal. Takze deťom ukazuje, že aj strach sa dá prekonať. A možno práve chlapčekom, ktorí sa boja alebo hanbia presadiť môže kniha ukázať cestu.

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: