Detská literatúra

Psst, tíško! (Nicola Kinnearová)

Pred dvomi rokmi nám vydavateľstvo Albatros prinieslo knihu o Odvážnom zajkovi. Teraz vám do zbierky môže pribudnúť ďalšia krásna kniha od autorky Nicoly Kinnear s názvom Psst, tíško.

Líška má okolo seba dosť kamarátov. Rada s nimi trávi čas, ale oni sú príliš hluční a rozjašení. Ona by si rada čítala a rada by prečítali príbehy aj im. Lenže nevedia sa sústrediť a neustále vyrušujú. Raz im chcela prečítať rozprávku o medveďovi a im v tom napadlo, že sa budú na medveďa hrať. Líška tak zostala smutná, pretože ju nikto nepočúval. Ako tak šli spolu lesom a jej kamaráti sa naháňali a prekrikovali, líška si všimla stopy naozajstného medveďa. Lenže nikto jej varovanie nepočúval. Čo sa teda stalo, keď sa naozaj zjavil medveď?

Priznávam, že mám slabosť pre knihy s líškami. Už odvtedy, čo som čítala Malého princa. Pokiaľ vidím detskú knihu s líškou, tak ju musím(e) mať. Neodolala som preto ani tejto. Líška však nebola jediným dôvodom. Príbeh o Odvážnom zajkovi sa môjmu synovi veľmi páčil. Možno preto, že aj on je istým spôsobom nesmelý, ako bol zajko.

Aj líška v tejto knihe je skôr tichšia a rozvážna. Miluje knihy, príbehy a pokoj. Možno aj vy máte doma také dieťa. Vďaka líške zistí, ako sa presadiť. Alebo máte doma pravý opak. Rozjašené deti, ktoré nie a nie sa utíšiť a upokojiť od bláznovstiev. Aj tie si v knihe nájdu svoj vzor. Mne sa líškine správanie veľmi páčilo. Hoci spočiatku bola tichá, neskôr sa presadila a ukázala svoju ráznosť a rozvahu. Napokon nastal aj čas, kedy všetky zvieratká počúvali jej príjemný hlások.

V knihe je textu tak akurát na večerné čítanie pre menšie deti. Obrázky sú ako vždy nádherné a krásne dotvárajú celý príbeh. Môj syn si obrázky prezeral kým som mu čítala. Časti prečítaného príbehu mi na nich pri tom ukazoval.

Psst, tíško! je druhou knihou, ktorú prináša vydavateľstvo Albatros od autorky Nicola Kinnear. Krásny a poučný príbeh o utiahnutej líške. Vďaka knihe sa deti naučia presadiť aj medzi rozbláznenými kamarátmi. Kniha je vhodná od 3 až 4 rokov. Žiarivé ilustrácie si užijú aj menšie deti.

Knihu si môžete prelistovať aj na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/23918146/psst-tisko/

Titul: Psst, tíško

Originálny názov: Shhh! Quiet!

Autor: Nicola Kinnear

Preklad: Magdaléna Poppelková

Počet strán: 32

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “Psst, tíško! (Nicola Kinnearová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: