Detská literatúra

Prosím, neotvárať! Slizké! (Charlotte Habersacková)

Nedávno som vám písala o detskej knihe Prosím, neotvárať! Hryzie!, ktorú napísala Charlotte Habersacková. Záver knihy naznačoval, že sa môžeme tešiť na pokračovanie. To prichádza práve teraz. Tentokrát s názvom: Prosím, neotvárať! Slizké! Otvorili by ste balíček s týmto názvom? Ja asi nie, ale kamarátov z Nudáková opäť zlákal závan dobrodružstva.

DSC_0385

Ako to bolo aj v predošlej knihe, tak aj teraz si našiel Nemo pred dverami balíček s adresou:

NIKTO

V PEKNEJ PRDELI

NA KONCI SVETA

Nemo už ani nepremýšľal, že by balíček patril niekomu inému. Ihneď zavolal svojho kamaráta Freda a kamarátku Odu. Aby spolu balíček otvorili. Fred ho pred otvorením varoval. Pamätal si, čo museli podstúpiť s Icym z predošlého balíčka. Nemo si však nedal povedať. V záhadnom balíčku sa tentokrát nachádzal sliz. Po otvorení ožil a predstavil sa ako Slizuľko. Pri Icym začal v lete snežiť. Po otvorení tohto balíčku začal pršať sliz. Všetci traja vedeli, že musia Slizuľka vrátiť pôvodnému majiteľovi. Inak sa nezmení počasie a v Nudákove nastane slizová potopa. Lenže čo, keď si v hračkárstve Supersliz kúpilo veľa detí. Nájsť majiteľa práve Slizuľkovi bude ťažký oriešok. Navyše úplnou náhodou zistili, že sliz zo Slizuľka má blahodarné účinky na pleť. Traja kamaráti tak rozbiehajú svoj prvý biznis. Podarí sa im vrátiť Slizuľka dieťaťu, ktorému ho niekto ukradol?

DSC_0390

Musím sa priznať, že aj keď mám už viac ako tridsať rokov, tak kniha bavila aj mňa. Úprimne som sa tešila na pokračovanie jednotky. A druhý diel rozhodne nesklamal. Príbeh bol opäť vtipný, napínavý a dobrodružný. Páčilo sa mi, ako autorka poukazuje na krehkosť priateľstva. Deti sa pri čítaní môžu poučiť z toho, že niekedy je lepšie nebyť chamtivý. Inak môžete ľahko prísť o kamarátov. To je aj najväčšie posolstvo v knihe. Myslím, že v dnešnej materiálnej dobe aj dosť dôležité.

DSC_0388

Písmenká v knihe sú väčšie. Vhodné preto aj na precvičovanie čítania. Kniha je vhodná pre deti od 8 rokov. A hoci ide o sliz, ktorý poprdkáva (čo určite poteší hlavne chlapcov), tak sa bude kniha páčiť aj dievčatám. Navyše v knihe nájdete aj niekoľko ilustrácií, ktoré má aj tentokrát na svedomí Fréderic Bertrand.

DSC_0386

Ak vaše deti ešte nečítali nič z tejto série, tak odporúčam začať prvým dielom. Rozhodne však odporúčam obidve knihy. Sú napísané veľmi zrozumiteľne, vtipne a deťom sa budú páčiť. Druhý diel je opäť ukončený s prísľubom na pokračovanie. Na to sa ja teším už teraz. Nabudúce pôjde o upíriu bábiku.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. Zalistovať si v nej môžete na tomto odkaze:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19599182/prosim-neotvarat-2-slizke/

Titul: Prosím, neotvárať! Slizké!

Originálny názov: Bitte nicht öffnen: Schleimig!

Autor: Charlotte Habersack

Počet strán: 216

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Fragment

Foto: Drominička

0 comments on “Prosím, neotvárať! Slizké! (Charlotte Habersacková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: