Romány

Keď svrčky plačú (Charles Martin)

Občas sa mi stane, že ma zaujme obálka a názov knihy a ani si neprečítam, o čom by mala byť. Aj napriek tomu po nej siahnem. Priznávam sa, že pri knihe Keď svrčky plačú od Charlesa Martina, to bolo presne takto. Vďaka tomu ma kniha prekvapuje po celý čas.

DSC_0010

Kardiochirurg Jonathan Reese Mitchell bol vo svojom odbore špička. Na dráhu kardiochirurga sa dal kvôli svojej žene. Poznali sa od detstva a Jonathan si dal záväzok, že sa o ňu postará a vylieči ju. Napriek tomu, že ho volali lekár so zázračnými rukami, svoju ženu nezachránil. Bral to ako zlyhanie a vzdal sa svojho poslania. Namiesto toho začal v samote domčeka na jazere Burton renovovať staré lode. Jedného dňa sa vybral dokúpiť materiál, keď zbadal malé dievčatko, ktoré predávalo limonádu. Snažilo sa tak zarobiť na lekársku starostlivosť. Annie má totiž tiež choré srdiečko. Presne ako jeho zosnulá manželka. Jonathan  začína svoj vnútorný bol. Pohltí ho zlyhanie z minulosti, alebo dokáže pomôcť sedemročnej Annie?

Srdce má svoje dôvody, ktoré rozum nepozná. (str. 85)

Na začiatku čítania som chvíľu bojovala. Ak ma čítate pravidelne, tak viete, že dlhé a podrobné opisy nemám príliš v láske. V tejto knihe sa im nevyhnete, ale postupne si na ne zvyknete. Bude vás totiž hnať zvedavosť a budete chcieť vedieť, čo sa udeje. Počas čítania sa prelínajú dva príbehy. V oboch je Jonathan. Jeden však opisuje minulosť a jeho život s Emmou. Druhý príbeh prežívate spolu s Annie, ktorú budete milovať. Tak ako aj Jonathanovho švagra Charlieho.

DSC_0015

Celá kniha sa točí okolo srdca. Či už toho chorého alebo zlomeného. Prípadne zdravého a naplneného láskou. Ak ste doteraz nevedeli, ako srdce funguje, tak v tejto knihe nájdete dokonalé vysvetlenie. Nechýbajú ani odborné termíny, ale tak isto aj laické vysvetlenia.

Život je tam, kde prúdi krv. (str. 89)

V knihe je veľmi veľa krásnych myšlienok. Nielen o srdci, ale aj o živote, či Bohu. Ten je v knihe spomínaný pri viacerých príležitostiach. Nie však násilným a vnucovacím spôsobom.

Aj napriek podrobnejším opisom sa kniha po niekoľkých kapitolách rozbehla natoľko, že som ju nechcela odložiť z ruky. Príbeh, ktorý v nej prežijete, vám privodí úsmev na perách, ale určite aj dojme. Nie raz som mala slzy na krajíčku. Takmer pred koncom sa mi priam až zastavilo srdce od šoku a beznádeje, ktorú som pri čítaní cítila. Mne sa príbeh veľmi páčil . Dôležité je správne načasovanie na jeho čítanie. Možno práve táto kniha vám pripomenie, aké dôležité je v našom živote srdce.

Od chvíle, čo sa narodíme, začíname zomierať. Lenže Emma zomierala asi šesťkrát rýchlejšie než my ostatní. (str. 139)

Ak si chcete prečítať úryvok z knihy, tak môžete na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19801472/ked-svrcky-placu/

Titul: Keď svrčky plačú

Originálny názov: When Crickets Cry

Autor: Charles Martin

Počet strán: 353

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

1 comment on “Keď svrčky plačú (Charles Martin)

  1. Spätné upozornenie: Zošli nám dážď (Charles Martin) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: