Detská literatúra

Príbehy veľkých aj malých miest (Štěpánka Sekaninová, Jakub Cenkl)

Po čase vám opäť prinášam tip na krásnu detskú knihu. Recenziu na knihy Príbehy stavieb a Príbehy obrazov a sôch ste si už mohli prečítať dávnejšie. Nedávno vyšla  série . Príbehy veľkých aj malých miest prináša autorka Štěpánka Sekaninová a ilustruje Jakub Cenkl.

DSC_0126

Kniha hneď v úvode vysvetľuje, čo je mesto. Deti sa dozvedia aj typy miest, ktoré vznikali v stredoveku. Celou knihou sprevádza capko Peter a ako spoločníčku so sebou vezme sliepku Klárku. Spolu budú objavovať tridsaťdva známych aj menej známych miest.

DSC_0131

Každá dvoj-strana sa venuje jednému mestu. Pokiaľ má mesto erb, tak ho nájdete vyobrazený. Taktiež sa pri každom dozviete približný počet obyvateľov. Ďalšie informácie sú už pri každom meste iné. Dozviete sa však množstvo pikošiek a zaujímavosti a určite spoznáte to najdôležitejšie z daného mesta.

DSC_0136

Niektoré mestá sú známe a iné menej. Ide o výber z celého sveta. Je fascinujúce cestovať spolu s capkom a sliepočkou. Nielen deti, ale aj dospelí spoznajú niečo nové. Ktovie, možno si niektoré z nich vyberiete aj pre budúcu dovolenku či výlet.

DSC_0134

V knihe sa napríklad dozviete, kde najlepšie nakúpite v Miláne. Prečo nájdete typické anglické červené telefóne búdky vo Vallette na Malte. Viete, v ktorom meste klesne teplota až na mínus sedemdesiat stupňov? Že nie? V knihe sa to dočítate. Neprehliadnite ani zaujímavosti o najvoňavejšom meste vo Francúzsku Grasse. A to, čo poteší každého knihomoľa, nájdete v mestečku Porto v Portugalsku.

DSC_0132

Vďaka tejto knihe spolu s deťmi precestujete všetky kontinenty a navštívite tie najkrajšie mestá. Všetko dopĺňajú krásne a vtipné ilustrácie Jakuba Cenkla. Ja sa z knihy veľmi teším, zistila som vďaka nej veľa nových informácií a nadobudla množstvo inšpirácie na cestovanie. Na obale je uvedené, že je kniha vhodná pre deti od 6 rokov. Ja osobne by som počkala na vek 7 až 8 rokov. Deti ju lepšie pochopia aj ocenia. Ak už máte aj predošlé dve knihy, viete do čoho idete a určite nebude ľutovať. Pokiaľ ste ešte tieto knihy nepostrehli, tak verím, že sa vám zapáčia. Lebo určite stoja za to.

Nahliadnite do knihy na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22262226/pribehy-velkych-a-malych-miest/

Titul: Príbehy veľkých aj malých miest

Autor: Štepánka Sekaninová

Ilustrácie: Jakub Cenkl

Počet strán: 68

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “Príbehy veľkých aj malých miest (Štěpánka Sekaninová, Jakub Cenkl)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: