Romány

Tretí do partie (Sophia Money-Coutts)

Po dočítaní Odsúdenej som mala chuť čítať niečo ľahšie. Jednoduchú romancu, pri ktorej netreba príliš premýšľať. Iba si užívať knihu. Ako na zavolanie sa mi do rúk dostala kniha Tretí do partie. Veselá a romantická obálka naznačuje, že debutové dielo Sophie Money-Coutts je presne to, čo som hľadala.

DSC_0137

Polly je čerstvá tridsiatnička. Pracuje v magazíne Posh!, ktorý píše o aristokratoch. Je slobodná a aj príležitostné vzťahy sa jej akosi vyhýbajú. Vo svojej práci dostane za úlohu urobiť rozhovor s mladým vojvodom Jasparom Miltonom. On je rodený sukničkár. Potom, čo Polly strávi na ich zámku nejaký čas, preletí iskra. Dokáže Polly zmeniť nenapraviteľného lámača ženských sŕdc alebo ani teraz nebude mať v láske šťastie? Polly ide za hlavnú družičku svojej najlepšej kamarátke Lex a pevne dúfa, že tentokrát bude mať na svadbe aj garde. Bude to však Jasper?

DSC_0141

Kniha je presne taká, ako som od nej očakávala. Jednoduchá, romantická a oddychová. Okrem toho je v nej aj veľa humoru a sexu. Číta sa rýchlo, nikde nie sú nudné pasáže a príbeh celkom príjemne napreduje. Kniha je rozprávaním hlavnej hrdinky. Nechýbajú ani dialógy a aj niekoľko sms správ, ktoré urýchľujú otáčanie strán.

Na hlavnú hrdinku som si chvíľu musela zvykať. Ale neskôr sa mi páčila. Bola presne taká, aké sme my ženy. Trápili ju podobné starosti ako každú z nás (chlpaté nohy či ako ísť decentne na záchod). Bolo to nesmierne vtipné. Poviete si, že je fajn, keď v tom nie ste samy. Polly zažíva množstvo trapasov, ale prežíva aj smutné chvíle.

DSC_0139

Pokiaľ hľadáte knihu na oddych, chcete sa zasmiať a možno si aj poplakať (lebo záver je krásny), skúste si prečítať knihu Tretí do partie. Na to, že ide o debut autorky, sa jej vcelku vydarila. Nečakajte príliš prešpekulovaný román, ale skutočne iba príjemnú „love-story“. Mne príbeh veľmi dobre padol po emočne vyčerpávajúcej predošlej knihe. Neraz som sa schuti zasmiala, ale aj si dobre zanadávala na niektoré postavy alebo na rozhodnutie hlavnej hrdinky. Navyše má kniha milú obálku, ktorá ozdobí vašu knižnicu.

button-bux-e1541068323208

https://www.bux.sk/knihy/421126-treti-do-partie.html

Titul: Tretí do partie

Originálny názov: The Plus One

Autor: Sophia Money-Coutts

Počet strán: 336

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Tretí do partie (Sophia Money-Coutts)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: