Romány

Kde sa les dotýka hviezd (Glendy Vanderahová)

Knihu Kde sa les dotýka hviezd mi vybrali moji fanúšikovia v ankete na Instagrame. Ide o debutovú knihu Glendy Vanderahovej. Som veľmi rada, že som si ju prečítala. Okrem krásnej obálky v sebe ukrýva omnoho viac.

DSC_0157

Jo pracuje na svojom výskume o hniezdení vtákov. Má prenajatý zrub blízko lesa. V jeden večer nájde pri chate malé dievčatko, ktoré je iba v pyžamku a je bosé. Tvrdí, že prichádza z vesmíru a na Zemi potrebuje zažiť päť zázrakov. Potom sa môže vrátiť domov. Keď Jo zavolá šerifa, dievčatko utečie. Na ďalší deň sa však dievčatko opäť zjaví. Jo jej ponúkne jedlo. Všimne si aj modriny na jej telíčku. Je jej jasné, že dievčatko utieklo od niekoho, kto je ubližoval. Jo si na pomoc zavolá suseda Gabriela. Obaja vedia, že dievčatko menom Ursa nemôžu mať pri sebe. Vznikne však medzi nimi obrovské puto. Čo sa stane ak Ursu niekto spozná?

DSC_0162

Predtým, ako som sa pustila do čítania, opäť som si neprečítala  anotáciu. Keď som hneď v prvej kapitole objavila mimozemšťanku, zostala som trochu zaskočená. Napriek tomu ma však pútavý príbeh nútil čítať ďalej. Viac ako tristo strán som zhltla za dve popoludnia. Veľmi som túžila zistiť, čo je Ursa zač a prečo sa objavila pri zrube.

Postavy som si veľmi obľúbila. Ursa ma síce niekedy dosť hnevala svojou tvrdohlavosťou a manipulatívnosťou, ale v priebehu čítania zistíte, aký mal jej postoj dôvod. Najviac sa mi páčil Gabriel. Je to presne ten typ muža, ktorý chcete mať pri sebe.

„Ľudia, čo prekonajú rakovinu, dokážu žiť a milovať oveľa viac intenzívnejšie ako ľudia, ktorí nehľadeli smrti do tváre.“ (str.228)

Tento príbeh je výnimočný a magický. Je plný otázok, záhad, ale aj nekonečnej lásky. Každý hrdina v knihe prežil niečo ťažké vo svojej minulosti. Postupne sa s tým vyrovnávajú a navzájom si pomáhajú. V tejto knihe je cítiť ľudskosť a lásku. Rozhodli sa bojovať a aj napriek prekážkam sa im podarí vyhrať.

DSC_0159

Toto je jedna z mála kníh, pri čítaní ktorej som chcela viac strán. Chcela som, aby príbeh ešte pokračoval. Aby som prežila ešte niečo pekné s Ursou, Jo a Gabom. Túto knihu jednoducho budete milovať. Môžete ju darovať a nikoho tým neurazíte. Hoci je začiatok s mimozemšťankou trochu zvláštny, príbeh si vás podmaní a nebudete chcieť knihu odložiť, kým nedočítate poslednú stranu. Ja teda rozhodne knihu odporúčam.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Tatran.

Kúpiť si ju môžete v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Kde sa les dotýka hviezd

Originálny názov: Where the forest meets the stars

Autor: Glendy Vanderah

Počet strán: 324

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

1 comment on “Kde sa les dotýka hviezd (Glendy Vanderahová)

  1. Spätné upozornenie: Bzukot včiel (Sofía Segovia) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: