Veriť (Maya Sinay)

Poznáte Bielu romantickú sériu? Určite áno. Nie je to tak dávno, čo som vám priniesla recenzie na knihy Navždy Jedného dňa. Pred časom vyšla tretia časť s názvom Veriť. Maya Sinay odkrýva osud ďalších postáv.

DSC_0164

Mia je mladé dievča, ktoré má svoje plány a sny a snaží sa ich postupne uskutočniť. Je talentovaná fotografka. Jej fotky sa veľmi dobre predávajú a má neskutočný cit pre módu. Jej snom je vlastná kolekcia oblečenia. Pod maskou večnej optimistky sa skrýva bolesť a strach z mužov. Na druhej strane je tu Michael. Úspešný muž, ktorý sa nechce citovo viazať a má svoje kamarátky s výhodami. Po smrti svojho brata sa chce do seba ešte viac uzavrieť. Jeho citlivá stránka sa pre zmenu schováva pod maskou arogantného karieristu. To až do chvíle, keď sa stretne s Miou. Podarí sa Michaelovi prelomiť ochranný štít zranenej ženy a zbúrať svoju bariéru a otvoriť sa?

DSC_0166

Ak ste už čítali predošlé knihy, tak vám mená Mia a Michael budú niečo hovoriť. Opäť sú to postavy, ktoré sa už v knihách vyskytli. Mia ako Jakubova sestra a Michael ako brat zosnulého Denisa. Toto sa mi na knihách tejto série mimoriadne páči. Prepojenosť a možnosť sledovať niektoré udalosti znova, ale z iného pohľadu. Aj vďaka tomu si na množstvo situácií spomeniete, hoci ste predošlú knihu čítali dávnejšie.

DSC_0175

Miinu postavu som si obľúbila už v predošlých knihách. Teraz ma jej tajomstvo dosť prekvapilo a veľmi som s ňou súcitila. Naopak Michael ma zo začiatku rozčuľoval, ale našťastie ho krehká Mia zmenila na nepoznanie. V tejto knihe sa dá vidieť, ako sa dá vyrovnať so stratou niekoho blízkeho, ale aj so zneužitím, za ktoré sa neprávom hanbíte.

DSC_0172

Autorka hlavnej hrdinke časti Veriť poriadne naložila. Niekedy som mala pocit, že až príliš. Ešteže bola Mia taká silná žena a mala okolo seba milujúcu rodinu. V knihe sa striedali myšlienky Mie a Micheala. To sa mi páčilo. Mám rada, keď môžem situáciu vidieť z rôznych uhlov. Čo mi prekážalo bolo viac opisov a menej dialógov. Niektoré situácie boli predvídateľné, iné ma poriadne prekvapili. Ďalší nedostatok vidím v tom, že raz sa jedna z postáv volala Funny a inokedy bola tá istá postava Fanny.

DSC_0165

Z môjho pohľadu bola tretia kniha zo série slabšia ako predošlé dve. Netvrdím, že bola zlá. Prečítala som ju rada a veľmi sa teším na zvyšné tri knihy. Už teraz som zvedavá, ktoré postavy nám autorka ukáže z iného svetla. Verím, že kniha bude viac dynamická a opäť plná lásky. Ak ste nečítali predošlé časti, nemusíte sa báť, že by ste príbeh nepochopili. Pokiaľ však máte možnosť, tak začnite postupne od knihy Navždy, cez Jedného dňa a čítanie ukončite knihou Veriť. Vtedy vám príbeh bude dávať väčší zmysel. Opäť musím pochváliť prekrásnu obálku. Knihy pri sebe začítajú tvoriť nádherný celok a sú ozdobou knižnice.

Za knihu ďakujem autorke. Jej knihu aj s podpisom si môžete zakúpiť na stránke:

https://www.agroobchod.sk/vydavatelstvo/tretia-cast-romantickej-bielej-serie-verit/

Titul: Veriť (3. časť Bielej romantickej série)

Autor: Maya Sinay

Počet strán: 233

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Agromepa s.r.o.

Foto: Drominička

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s