Romány Young adult

Veriť (Maya Sinay)

Poznáte Bielu romantickú sériu? Určite áno. Nie je to tak dávno, čo som vám priniesla recenzie na knihy Navždy Jedného dňa. Pred časom vyšla tretia časť s názvom Veriť. Maya Sinay odkrýva osud ďalších postáv.

DSC_0164

Mia je mladé dievča, ktoré má svoje plány a sny a snaží sa ich postupne uskutočniť. Je talentovaná fotografka. Jej fotky sa veľmi dobre predávajú a má neskutočný cit pre módu. Jej snom je vlastná kolekcia oblečenia. Pod maskou večnej optimistky sa skrýva bolesť a strach z mužov. Na druhej strane je tu Michael. Úspešný muž, ktorý sa nechce citovo viazať a má svoje kamarátky s výhodami. Po smrti svojho brata sa chce do seba ešte viac uzavrieť. Jeho citlivá stránka sa pre zmenu schováva pod maskou arogantného karieristu. To až do chvíle, keď sa stretne s Miou. Podarí sa Michaelovi prelomiť ochranný štít zranenej ženy a zbúrať svoju bariéru a otvoriť sa?

DSC_0166

Ak ste už čítali predošlé knihy, tak vám mená Mia a Michael budú niečo hovoriť. Opäť sú to postavy, ktoré sa už v knihách vyskytli. Mia ako Jakubova sestra a Michael ako brat zosnulého Denisa. Toto sa mi na knihách tejto série mimoriadne páči. Prepojenosť a možnosť sledovať niektoré udalosti znova, ale z iného pohľadu. Aj vďaka tomu si na množstvo situácií spomeniete, hoci ste predošlú knihu čítali dávnejšie.

DSC_0175

Miinu postavu som si obľúbila už v predošlých knihách. Teraz ma jej tajomstvo dosť prekvapilo a veľmi som s ňou súcitila. Naopak Michael ma zo začiatku rozčuľoval, ale našťastie ho krehká Mia zmenila na nepoznanie. V tejto knihe sa dá vidieť, ako sa dá vyrovnať so stratou niekoho blízkeho, ale aj so zneužitím, za ktoré sa neprávom hanbíte.

DSC_0172

Autorka hlavnej hrdinke časti Veriť poriadne naložila. Niekedy som mala pocit, že až príliš. Ešteže bola Mia taká silná žena a mala okolo seba milujúcu rodinu. V knihe sa striedali myšlienky Mie a Micheala. To sa mi páčilo. Mám rada, keď môžem situáciu vidieť z rôznych uhlov. Čo mi prekážalo bolo viac opisov a menej dialógov. Niektoré situácie boli predvídateľné, iné ma poriadne prekvapili. Ďalší nedostatok vidím v tom, že raz sa jedna z postáv volala Funny a inokedy bola tá istá postava Fanny.

DSC_0165

Z môjho pohľadu bola tretia kniha zo série slabšia ako predošlé dve. Netvrdím, že bola zlá. Prečítala som ju rada a veľmi sa teším na zvyšné tri knihy. Už teraz som zvedavá, ktoré postavy nám autorka ukáže z iného svetla. Verím, že kniha bude viac dynamická a opäť plná lásky. Ak ste nečítali predošlé časti, nemusíte sa báť, že by ste príbeh nepochopili. Pokiaľ však máte možnosť, tak začnite postupne od knihy Navždy, cez Jedného dňa a čítanie ukončite knihou Veriť. Vtedy vám príbeh bude dávať väčší zmysel. Opäť musím pochváliť prekrásnu obálku. Knihy pri sebe začítajú tvoriť nádherný celok a sú ozdobou knižnice.

Za knihu ďakujem autorke. Jej knihu aj s podpisom si môžete zakúpiť na stránke:

https://www.agroobchod.sk/vydavatelstvo/tretia-cast-romantickej-bielej-serie-verit/

Titul: Veriť (3. časť Bielej romantickej série)

Autor: Maya Sinay

Počet strán: 233

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Agromepa s.r.o.

Foto: Drominička

0 comments on “Veriť (Maya Sinay)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: