Romány

Navždy (Maya Sinay)

V poslednom čase som čítala viac trilerov a detektívok a tak moja ženská duša ocenila možnosť prečítať si aj niečo vyslovene pre ženy. Veľmi sympatická slovenská autorka, ktorá vystupuje pod pseudonymom Maya Sinay, mi darovala knihu Navždy. Je prvou časťou romantickej Bielej série.

navždy2

Krásna kniha Navždy od Maya Sinay.

Obal knihy je s jednoduchým reliéfom. Pôsobí minimalisticky a čisto. To sa mi veľmi páči. Ak budú všetky knihy zo série v podobnom duchu, tak sa budú pekne vynímať v knižniciach.

“Minulosťou sa netráp, pouč sa z nej a pozeraj do budúcnosti. Urob všetko preto, aby bola lepšia.”

Teraz ku knihe. Prečítala som ju za dve poobedia. Dokopy pár hodín. Treba ešte recenziu? Tak teda dobre :) Príbeh je zasadený do športového prostredia, v ktorom sa ja strácam, lebo som športový analfabet, ale aspoň som sa niečo nové naučila. Bolo to niečo iné ako klasické romantické klišé z anglického vidieka alebo Paríža.

navždy1

Hlavná hrdinka Funny študuje na vysokej škole, hrá profesionálne basketbal a práve sa rozchádza s priateľom Mariánom, ktorý sa mení na agresívneho muža, ktorého nespoznáva. Má však pri sebe najlepšieho priateľa Denisa, ktorý je ako brat a je jej veľkou oporou. Aby Funny rozptýlil, tak jej na narodeniny dá obrovský darček. Lístky na tenisový turnaj, kde hrá je obľúbenec. Funny je totiž maniačka do tenisu. Na zápase stačí jediný okamih a Funny sa zmení celý život. A to úplne od základov, hoci na začiatku to ešte nevie.

“Samota obviazala môj hrudník a postupne prechádzala na každú časť tela. Nebránila som sa. Včera sa všetko pokazilo a najviac som sa pokazila ja.”

Viac z príbehu písať nechcem, lebo to by som musela prezradiť veľa z deja a nemalo by zmysel, aby ste knihu čítali. Ale môžem povedať, že som už na začiatku tušila, že Funny sa určite dá dokopy s Denisom. Veď ich vzájomná láska bola do očí bijúca. Potom však prišlo niečo, čo som nečakala a nechcela som tomu veriť a radšej som už nič nepredpokladala a neodhadovala.

Príbeh je písaný veľmi pútavo a pekne. Ako som už spomínala, knihu som prečítala za pár hodín. A párkrát mi oči zaliali slzy. Najskôr to boli slzy smútku a potom dojatia a radosti. Je to romantika, ktorá sa mi páčila. V knihe nájdete veľmi veľa emócií. Od zúfalstva ako žiť svoj život až po nádej a lásku. A donúti nás zamyslieť sa nad obyčajným slovom “navždy“. Naozaj tu bude váš blízky človek navždy? A určite každá láska trvá navždy? Zamyslite nad tým spolu s Funny.

“Matkou už budeš navždy”. Usmiala som sa. Žeby toto bol ten deň, keď začnem veriť slovu navždy?

Navždy odporúčam každej žene, ktorá chce trochu vypnúť a oddýchnuť si pri knihe. Pripravte sa však na to, že je veľmi návyková a nedá sa prestať čítať. Myslím, že ak si ju vezmete na dovolenku, tak jeden deň na pláži máte vybavený :)

navždy

Som nesmierne hrdá na to, že môžem aj mojou maličkosťou podporiť slovenskú autorku.

Autorke veľmi pekne ďakujem, že mi dala možnosť zrecenzovať jej knihu. Už teraz sa teším na ďalšie zo série. Verím, že budú minimálne také dobré, ako táto. A hlavne jej prajem veľa inšpirácie pre ďalšie knihy.

Titul: Navždy

Autor: Maya Sinay

Počet strán: 236

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Agromepa

Foto: Drominicka

Knihu zakúpite aj na stránke ipark.sk

https://www.ipark.sk/navzdy-maya-sinay

Alebo

https://www.agroobchod.sk/kategoria-produktu/knihy/

Príjemné čítanie a za každý komentár vopred ďakujem :)

2 comments on “Navždy (Maya Sinay)

  1. Spätné upozornenie: Veriť (Maya Sinay) – Drominicka Číta

  2. Spätné upozornenie: Jedného dňa (Maya Sinay) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: