Romány

Jedného dňa (Maya Sinay)

Slovenská spisovateľka Maya Sinay si pre čitateľov pripravila Romantickú bielu sériu. Prvá kniha Navždy bola skvelá. Tentokrát som si prečítala druhý diel s krásnym názvom Jedného dňa. Dokáže kniha naplniť očakávania čitateliek po skvelom štarte?

DSC_0225

Príbeh je iný, ale postupne v ňom nájdete spojenia s prvou knihou. Alex má osemnásť rokov, jej vášňou je maľovanie. Po prijatí na vysokú školu ekonomickú dostane od rodičov pobyt v Taliansku. Vydáva sa na zaslúžený oddych so svojou kamarátkou Beou. Hneď v prvý deň ju očarí Matt. Mladý, krásny muž s prenikavými zelenými očami. Prežijú spolu nezabudnuteľné chvíle a sú spolu takmer do konca. Takmer. Posledný deň sa Matt neukáže a Alex začína byť na seba nahnevaná, že naletela a je iba jedna z mnohých. Po príchode z dovolenky sa dozvie tú najhoršiu správu. Ďalej sa jej život začne vyvíjať úplne inak ako by si predstavovala. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jedného dňa…

Jedného dňa sa určite stretneme. Jedného dňa si ťa nájdem. Jedného dňa.

Kniha patrí do kategórie skvelej oddychovky. Na začiatku som mala pocit, že pôjde o samostatný príbeh, ktorý vôbec nebude súvisieť s knihou Navždy. Preto ma veľmi potešilo, keď som zistila opak. Postavy sa postupne začali vykresľovať a veľa vecí do seba začalo zapadať. Príbeh sa točil okolo Alex. Silnej ženy, ktorá je pre svoje deti ochotná obetovať svoj život. Aj napriek tomu má pocit, že zlyháva. Táto kniha vo mne zarezonovala viac ako Navždy. Hlavný dôvod je, že aj ja som matka a tak som sa do Alexinej situácie a rozhodnutí vedela viac vcítiť.  Je neuveriteľné ako sa vie matka pre svoje deti obetovať. A aj keď robí úplne maximum, môže mať pocit zlyhania.

DSC_0222

Občas som si počas čítania aj poplakala. Niekedy od smútku, inokedy od dojatia. Neraz som sa však aj schuti zasmiala. Kniha je napísaná jednoducho, bez zbytočných omáčok. Všetko dáva zmysel a nemáte čas sa nudiť. Je obdivuhodné, ako autorka krásne prepojila dve knihy. Všetko dávalo zmysel a postavy sa mi v hlave obnovili. Dokonca podľa toho, čo som čítala o treťom diele, tak stále bude pokračovať  prepletanie postáv a už teraz sa teším na bližšie spoznanie ďalšej z nich.

Pokiaľ si chcete pri knihe oddýchnuť, prečítať si niečo zo života, tak určite neváhajte. Ak ste nečítali prvý diel, tak sa nemusí báť. Knihy sa dajú čítať aj jednotlivo. Dokonca si myslím, že jednotku pokojne môžete čítať aj neskôr a pointa vám neujde. Kniha Navždy sa mi javila skôr pre mladšie ročníky. Pri knihe Jedného dňa si už na svoje prídu aj zrelšie čitateľky. Tie mladšie by si mohli z knihy vziať nejaké to poučenie. Môže sa totiž veľmi ľahko stať, že sa vám život zmení a vaše sny budú musieť ísť bokom.

DSC_0224

Čo ešte nemôžem zabudnúť pochváliť, je opäť dokonalá obálka. Jednoduchá a krásna. Ak si vyskladáte celú sériu, tak bude v knižnici vyzerať úžasne.

Za knihu veľmi pekne ďakujem autorke. Kúpiť si ju môžete na tejto stránke:

https://www.agroobchod.sk/romanticka-biela-seria/biela-romanticka-seria-2.-cast-jedneho-dna/

Jednu s podpisom môžete vyhrať aj na mojom Instagramovom účte. Súťažíme do 28.2.2019

Titul: Jedného dňa

Autor: Maya Sinay

Počet strán: 230

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Agromepa

Foto: Drominička

1 comment on “Jedného dňa (Maya Sinay)

  1. Spätné upozornenie: Veriť (Maya Sinay) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: