Detektívky

Temné hlbiny (Robert Bryndza)

Nevydržala som dlho a opäť som sa pustila do knihy, ktorú napísal autor Robert Bryndza. Po knihách Dievča v ľadeNočný lov prišla na rad aj tretia v poradí – s názvom Temné hlbiny. Dokázal aj tentokrát autor obhájiť svoje kvality z predošlých kníh?

DSC_0248

Ďalší prípad detektívky Eriky Fosterovej je iný ako tie predošlé. Erika začala pracovať  na inom oddelení, kde sa snaží dolapiť chlapíka z drogového podsvetia. Pri hľadaní balíku s drogami v temnej vode lomu nájde ešte iný balík. Po rozbalení sa jej naskytne pohľad na kostru malého dievčatka. Erika si zaumieni, že nájde vraha dievčatka,  aj keď po toľkých rokoch to bude naozaj oriešok.

Na začiatku knihy som bola trochu smutná, že Erika nepracuje so svojím tímom Mossovou a Petersonom. Neskôr sa však do deja zapoja a už plynie tak ako má. Príbeh je zaujímavý tým, že ide o vraždu z minulosti a preto sú používané iné postupy vyšetrovania ako v predchádzajúcich knihách. Čo je v konečnom dôsledku zo strany autora veľmi dobrý ťah. Nehrozí, že by ste mali mať pocit, že ste už niečo podobné čítali v skorších knihách.

DSC_0237

Kniha sa mi čítala opäť skvelo. Krátke a napínavé kapitoly vás nútia otáčať strany. Ani si neuvedomíte a ste na konci. Keď už spomínam koniec knihy. Záver vás úplne odrovná. Samozrejme, nebudete ani v najmenšom očakávať, aká je skutočnosť. Hoci indície sú rôzne a spájate si ich spolu s Erikou, na to, čo sa stalo v skutočnosti, pripravení nebudete.

To, čo mňa ako ženu potešilo bolo, že sa začína vyvíjať vzťah medzi postavami. Mužskí čitatelia sa však nemusia báť prílišnej romantiky.

Musím sa však priznať, že som mala trochu problém s prekladom. Možno je to môj subjektívny pocit a neviem ho porovnať s originálom, ale prvé dve knihy sa mi zdali lepšie preložené. Na slovo „opáčil/a“, ktoré sa v Temných hlbinách vyskytovalo pomerne často, som už začínala byť alergická. Našťastie, na kvalite príbehu to nič nezmenilo. Ale pocit z prekladu je u mňa rozpačitý.

DSC_0240

Samotná kniha ma bavila, ale nie až tak veľmi ako napríklad Nočný lov. Tá sa u mňa stala jednotkou v pomyselnom rebríčku kníh Roberta Bryndzu. Už teraz sa veľmi teším na ďalšie prípady Eriky Fosterovej, ktoré vyjdú v slovenskom preklade. Ten, kto už knihy od tohto autora čítal, určite tuší čo môže očakávať.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada. Prelistovať si v nej môžete na tomto odkaze:

https://www.grada.sk/temne-hlbiny-10251/

Titul: Temné hlbiny

Originálny názov: Dark Water

Autor: Robert Bryndza

Počet strán: 416

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Grada

Foto: Drominička

1 comment on “Temné hlbiny (Robert Bryndza)

  1. Spätné upozornenie: Do posledného dychu (Robert Bryndza) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: