Detektívky

Nočný lov (Robert Bryndza)

Keď som nedávno prečítala knihu Dievča v ľade, bola som si istá, že v krátkom čase siahnem po ďalšej z kníh autora Robert Bryndza. Nasledujúcim titulom z detektívnej série bol Nočný lov. Temný názov, dokonalá obálka a k tomu viac ako štyristo strán napätia.

DSC_0204

Tak ako aj v predošlej kniha, aj tu je ústrednou postavou detektívka Erika Fosterová. Spolu so svojim tímom začína pracovať na vražde praktického lekára, ktorý bol zavraždený brutálnym spôsobom. Tesne predtým ako jej prípad takmer odoberú sa stane ďalšia vražda. Opäť ten istý spôsob smrti. Erika Fosterová a jej kolegovia Peterson a Mossová vedia, že majú do činenia so sériovým vrahom. Verejnosť začína vraha nazývať Nočný lovec. Útočí totiž pod rúškom tmy a má všetko dobre premyslené a naplánované. Prichádza však otázka, podľa čoho si vrah vyberá svoje obete? Sleduje ich? Koná z pomsty alebo náhodne? A ako to, že sa k nim vie tak jednoducho dostať? Erikin tím pracuje na plne obrátky. Lenže potom sa do prípadu zamieša jej kamarát a forenzný patológ Isaac Strong. Kvôli zaujatosti preberá prípad jej rival z policajného oddelenia. Myslíte, že to detektívku Fosterovú zastaví?

Postava zhlboka vydýchla. Potom opustila prítmie a vyšla hore po schodisku.

Aby všetko sledovala.

Aby počkala.

Aby sa dočkala dlho očakávanej odplaty.

Príbeh bol vystavaný perfektne. Ani v jednej sekunde sa nenudíte a nepoľavíte vo svojej ostražitosti. Vaše mozgové bunky idú na plné obrátky a snažíte sa prísť na to, ako sa veci majú, kto je vrah a ako ho dolapiť. Kapitoly sú krátke a tak sa čítajú veľmi rýchlo. Aj napriek tomu, že ide o viac ako štyristo strán, knihu som prečítala takmer na jeden dych. Hoci aj ten dych som od napätia občas zadržala. Navyše je v knihe aj zopár strán z elektronickej komunikácie a to tiež urýchľuje otáčanie stránok.

DSC_0203

Niekto ťa sleduje, snorí ti okolo domu a ty o tom ani nevieš…

Mne sa Nočný lov páčil veľmi. Dokonca sa mi kniha páčila o čosi viac ako Dievča v ľade. A to bola prvá kniha série fakt dobrá. Táto kniha má však iný podtón ako predošlá. Tu sa viac rozoberá znásilnenie a týranie, či brutálne sexuálne praktiky. A aj napriek tomu, že obete vrážd na prvý pohľad nemajú nič spoločné, tak Nočný lovec si ich vyberá z nejakého dôvodu. Tento dôvod sa postupne začína odkrývať a dostanete sa tak aj do hlavy vraha.

DSC_0202

Ja knihu rozhodne odporúčam. Som si istá, že sa nebudete pri čítaní nudiť. Ak máte radi detektívky, tak ďalší prípad Eriky Fosterovej si zaslúži miesto vo vašej knižnici. Knihu môžete čítať aj bez toho, aby ste mali prečítaný prvý diel. Ale pokiaľ máte možnosť, tak začnite knihou Dievča v ľade. Rýchlejšie pochopíte niektoré súvislosti. Na druhej strane, ak už ste Dievča v ľade čítali dávnejšie, tak Nočný lov vám dôležité fakty pripomenie.

Za knihu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Grada. Na odkaze nižšie si môžete v knihe aj zalistovať a začítať sa do príbehu.

https://www.grada.sk/nocny-lov-10250/

Titul: Nočný lov

Originálny názov: The night stalker

Autor: Robert Bryndza

Počet strán: 432

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Grada

Foto: Drominička

2 comments on “Nočný lov (Robert Bryndza)

  1. Spätné upozornenie: Do posledného dychu (Robert Bryndza) – Drominicka Číta

  2. Spätné upozornenie: Temné hlbiny (Robert Bryndza) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: