Detektívky

Do posledného dychu (Robert Bryndza)

Detektívky od Roberta Bryndzu som si zamilovala hneď po prečítaní prvej knihy Dievča v ľade. Odvtedy ich vyšlo niekoľko. Posledná z nich má názov Do posledného dychu. Obľúbená slovenská detektívka Erika Fosterová bude mať opäť plno práce.

DSC_0002

Mladí študenti objavia v kontajneri telo mladej ženy. Oddelenie vrážd sa púšťa do vyšetrovania. Erika na tomto oddelení už nejaký čas nepracuje, ale prípad je zaujme natoľko, že sa pokúsi pripojiť k tímu. Obeť má na stehne prerezanú femorálnu tepnu. Erika zistí, že to nie je prvá obeť s týmto zranením. Ani nevie ako a už vyšetrujú sériového vraha. Rodičom obete prisľúbi, že vraha nájde. Podarí sa jej to však?

Milujem knihy tohto autora. Sú napísané jednoducho, bez zbytočných opisov, ale zato s napätím a zvratmi, ktoré vám vyrazia dych. Hoci ide o hrubú, štyristo stranovú knihu, mala som ju prečítanú za dve poobedia. Veľmi ťažko sa odkladala a tak mi nezostávalo nič iné, len ju čítať.

DSC_0005

Okrem toho, že ide o skvelú detektívku a napínavé čítanie, autor nám aj otvára oči. Ako jednoducho sa dá vytvoriť falošný profil na Facebooku či iných sociálnych sieťach. Ako jednoducho vie vrah nalákať týmto spôsobom svoju obeť do pazúrov smrti. Digitálny svet je skutočne hrozba a treba byť opatrný. Okrem tejto hlavnej témy sa autor ani tentokrát nevyhol nepriamej ukážke fungovania polície s privilegovanými „podnikateľmi“ Londýna. Tu si aj slovenský čitateľ pripomenie dianie aj v našej krajine.

Táto časť série s detektívkou Fosterou sa radí medzi moje obľúbené. Téma bola skvelá a skutočne varovná. Zamrzela ma len skutočnosť, že išlo o poslednú časť série. Detektívku som si veľmi obľúbila, tak ako aj jej kolegov. Budem preto dúfať, že R. Bryndza príde opäť s niečím novým a napínavým.

DSC_0006

Ako drobné mínus musím spomenúť, že znova sa v preklade našli české slová. Nebolo ich veľa, ale myslím, že by si redakcia mala dávať väčší pozor.

Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Pokiaľ ste nečítali ešte ani jednu zo série, tak neváhajte. Každá z nich bola skvelá a napínavá. Kniha Do posledného dychu sa dá čítať aj samostatne, pokiaľ ste nečítali predošlé knihy. Ak však máte možnosť, tak začnite od začiatku. Poradie kníh je nasledovné: Dievča v ľade, Nočný lov, Temné hlbiny a Do posledného dychu. Táto séria sa bude páčiť tak ženám ako ja mužom. Milovníci detektívok si prídu rozhodne na svoje.

Doplnenie 27.09.2019: Dnes som zistili, že séria bude pokračovať ešte dvomi knihami. Preto sa ospravedlňujem za zlé informácie vyššie. Máme sa na čo tešiť.

Ďakujem vydavateľstvu Grada za knihu. Úryvok z knihy si prečítajte na odkaze:

https://www.grada.sk/do-posledneho-dychu-10444/

Titul: Do posledného dychu

Originálny názov: Last Breath

Autor: Robert Bryndza

Počet strán: 400

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Grada

Foto: Drominička

0 comments on “Do posledného dychu (Robert Bryndza)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: