Detská literatúra

Policajné rozprávky (Zuzana Pospíšilová)

Nie je to tak dávno, čo som vám na blogu predstavila knihu Hasičské rozprávky. Veľa mamičiek aj tetičiek mi písalo, že našli skvelú knihu pre deti. To som ešte netušila, že autorka Zuzana Pospíšilová prinesie ďalšiu knihu. Tentokrát sú to Policajné rozprávky. A je rovnako výborná ako tá predošlá.

DSC_0240

Vďaka názvu určite každý pochopí, o čom budú rozprávky (nielen) na dobrú noc tentokrát. Tak ako veľa chlapcov chce byť hasičmi, mnoho detí má za svoje vzory policajtov. Práve táto kniha bude pre ne ideálna. Ale nielen pre ne. V knihe sa píše aj o zločincoch  a o tom, čo by sa nemalo robiť. Bez problémov teda poslúži aj ako výchovný prostriedok. Po prečítaní môžete s deťmi prediskutovať, kto bol v rozprávke zlý a kto dobrý. Alebo im vysvetliť, prečo nerobiť zlé veci.

DSC_0244

Kniha v sebe ukrýva dvadsať zaujímavých rozprávok. Niektoré sú dosť podobné klasickým rozprávkam. Ako napríklad Tri oriešky pre popolušku či Dlhý, Široký a Bystrozraký. Každá je však zmenená do policajnej podoby. Mne sa práve tieto páčili najviac. Ale aby som nekrivdila ostatným rozprávkam. Každá mala svoje čaro. Niektoré boli vtipné. Jediné, čo ma mrzí, že v žiadnej nevystupuje žena policajtka.

DSC_0246

Zato nájdete v knihe mnoho policajných pomocníkov. Pavúčiky, policajné auto alebo dokonca samotný zámocký pán. V rozprávkach nechýba ani čarovná babička, víla a dokonca ani čert. Všetko, čo správna rozprávka má mať. A aká by to bola detská kniha bez obrázkov? Ilustrátorka Zdeňka Študlarová odviedla peknú prácu. Obrázky sú veselé, vtipné a skvelo dopĺňajú danú rozprávku.

DSC_0245

Kniha je vhodná pre deti od štyroch rokov. Obsahuje väčšie písmenka a tak si ju väčšie deti môže čítať aj samé. Každá rozprávka je samostatná, deti si tak môžu podľa nálady vybrať dlhšiu či kratšiu a precvičovať si čítanie. Rozprávky sú vhodné aj ako téma pre diskusiu s deťmi o tom, čo je zlé a prečo to je zlé. Podľa mňa je táto kniha skvelý darček pre malého policajného nadšenca.

DSC_0243

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada.

https://www.grada.sk/policajne-rozpravky-100009/

Titul: Policajné rozprávky

Originálny názov: Policejní pohádky

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrácie: Zdeňka Študlarová

Počet strán: 128

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Bambook

Foto: Drominička

1 comment on “Policajné rozprávky (Zuzana Pospíšilová)

  1. Spätné upozornenie: Záchranárske rozprávky (Zuzana Pospíšilová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: