Trilery

Manželka a vdova (Christian White)

Na knihu Manželka a vdova som sa nechala zlákať Petrou z Tatranu. Keďže tip od nej ešte nikdy nesklamal, nebol dôvod tento psychologický triler obísť. Od Christiana Whita som čítala dávnejšie Nezvestnú. Knihu, ktorá tiež stála za to. Oplatilo sa siahnuť aj po jeho druhej knihe?

DSC_0332

Ostrov Belport počas zimného obdobia pôsobí pusto a ponuro. Na ostrove sa nájde mŕtvola a kolotoč hľadania vinníka sa začína. Najskôr je to  z pohľadu vdovy menom Kate. Príbeh sa strieda s Abby, manželkou Raya. Muža, ktorý má niečo dočinenia s nebohým. Ako sa tieto dva osudy prepletú?

Za iných okolností by som z obsahu príbehu napísala viac. Tentokrát sa bojím, že by som napísala viac ako treba a prezradila niečo, čo by vám neskôr pokazilo čítanie. Verte mi, že túto knihu si chcete prečítať.

DSC_0327

Autor ma vtiahol do príbehu hneď od začiatku. Kapitoly boli relatívne krátke, striedali sa príbehy vdovy a manželky. Každá kapitola zostala nejakým spôsobom nevypovedaná a ukončená v rozhodujúcej chvíli. Jeden z dôvodov, prečo sa nedalo od knihy odtrhnúť.

DSC_0328

Čitateľ môže mať pocit, že hoci je príbeh skvelý, plynie jednoducho a možno aj trochu predvídateľne. Vražda, vyšetrovanie, pohľady z oboch strán – manželka aj vdova. Lenže potom sa dostanete takmer na koniec knihy a zrazu BUM. Všetko je úplne inak. Vy zostanete sedieť s otvorenými ústami. Asi päťkrát sa vrátite na to, čo ste prečítali a uisťujete sa, že ste to pochopili správne. V tejto chvíli som to potrebovala akútne prekonzultovať a tak som ihneď písala Petre. Ak sa pre knihu rozhodnete, tak budem rada, ak mi pri tejto pasáži napíšte. Som si sitá, že budete vedieť, kedy ten čas príde.

DSC_0324

Či už ste čítali Nezvestnú alebo nie, tak po knihe Manželka a vdova jednoducho musíte siahnuť. Nezvestná bola skvelá, ale toto bolo lepšie. Premyslenejšie. Rafinovanejšie. Jednoduché a zároveň poriadne prešpekulované. V žánri psychologický triler sa u mňa táto kniha radí na popredné miesto. Ak ste nad knihou doteraz váhali, určite neváhajte a prečítajte si ju. Som si istá, že milovníci psychotrilerov a krimi nebudú sklamaní. A nezabudnite mi napísať, keď sa dostanete k tomu geniálnemu zvratu.

Knihu zakúpite aj na Martinuse.

Titul: Manželka a vdova

Originálny názov: The Wife and the Widow

Autor: Christian White

Preklad: Zuzana Močkova-Lorková

Počet strán: 248

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Manželka a vdova (Christian White)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: