Detská literatúra

Hurá, ide sa na výlet (Zuzana Csontosová)

Od autorky detských kníh Zuzany Csontosovej som dávnejšie recenzovala knihu Majstrík a Krasomilka, ktorá bola veľmi milá. Nedávno vo vydavateľstve Albatros vyšla kniha s názvom Hurá, ide sa výlet a zlákalo ma nielen overené meno autorky, ale aj úžasná obálka.

Benjamínovým snom bolo založiť si farmu, na ktorej sa budú mať zvieratká ako v raji. Aj sa mu to podarilo, ale stále mu v živote niečo chýbalo. Bola to láska a tú časom našiel. Na farmu sa prisťahovala madam Pondurová aj so svojou mačkou Lízou. Tá mala skutočne vyberané spôsoby a zvyšné zvieratká na farme boli tak trochu neohrabané. Ben so svojou novou manželkou odcestujú na svadobnú cestu a všetky zvieratká ostávajú doma. Aj Líza. Lenže zvieratá sa vyberú na vlastnú dovolenku. Líza ich začne učiť ako sa majú medzi ľuďmi správať. Podarí sa jej naučiť móresom zaťatého býčka či ustráchané kozičky?

Knihu som si vybrala hlavne preto, že sú v nej zvieratká. Tie u nás doma v knihách milujeme. Hneď som sa pustila do čítania.  Už v úvode som si bola istá, že sa pri nej dostatočne nasmejem. Teda nielen ja, ale aj deti.

Kniha je rozdelená na kapitoly. Tým, že je určená pre deti od 7 rokov (ja by som povedala aj 8), môžu si ju ľahko čítať aj samé. Jednu až dve kapitoly denne a spojíte tak precvičenie čítania spolu s veselým textom, ktorý deti určite bude baviť. Spolu so zvieratkami zažijú deti skvelé dobrodružstvo a dobre sa zasmejú.

Popri tom si môžu všímať rôzne charaktery zvieratiek. Či už je to vznešená mačka, zvedavé sliepky alebo ustráchané kozy. Ale nielen u zvierat pozorujeme rôzne vlastnosti. Čo tak príliš naivný farmár Ben alebo prefíkaný podvodník, ktorý by mal strážiť zvieratá počas farmárovej dovolenky.

Ani v tejto detskej knihe nechýbajú ilustrácie. O ne sa postarala Marta Matus a dokonale korešpondujú s knihou a jej vtipným príbehom. Či už je to tancujúca krava alebo pes, ktorý je stand-up komik. Zdá sa vám táto predstava šialená? V tejto knihe je možné doslova všetko.

Ak hľadáte knihu pre deti od 7-8 rokov, tak túto vám vrelo odporúčam. Deti sa pri nej zasmejú a som si istá, že vy s nimi. Veselé ilustrácie ju iba podčiarkujú. Oceňujem menší formát, ktorý si deti budú môcť nabaliť aj na prázdniny či prespávačku ku kamarátom. Kniha je vhodná tak pre dievčatká, ako aj pre chlapcov. Ja sa už teraz teším, keď na ňu moje deti dorastú. Teším sa aj na ďalšie knihy od autorky.

Zalistujte si v knihe:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22673070/hura-ide-sa-na-vylet/

Titul: Hurá, ide sa na výlet

Autor: Zuzana Csontosová

Ilustrácie: Marta Matus

Počet strán: 96

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “Hurá, ide sa na výlet (Zuzana Csontosová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: