Trilery

S úctou, Priateľ (Viktória Dominová)

Viktória Dominová je mladá slovenská autorka, ktorá sa už čitateľom predstavila trilógiou Nepriatelia Urdisu. Teraz to skúsila v úplne inom žánri. Kniha S úctou, Priateľ je označená ako strhujúci triler. Je to naozaj tak?

Andrea vo svojom živote nemá vyhliadky na niečo pozitívne či pekné. Pred niekoľkými rokmi jej zmizla dcéra Nina. Po tejto zničujúcej udalosti sa jej rozpadlo manželstvo a zostala úplne sama. Teda, nie úplne sama. Spoločnosť jej často robila fľaša alkoholu. Polícia s prípadom zmiznutej dcéry nijako nepohla. Jedného dňa však Andrea nachádza na nočnom stolíku obálku. Neznámy alebo neznáma  jej píše, že vie niečo o jej dcére. Andrea v sebe nájde novú silu a odhodlanie nájsť svoju dcéru. Podarí sa jej to? Alebo ide len o nechutný žart? Kto je záhadný Priateľ?

Predošlé knihy od autorky som nečítala, žánrovo mi nesedeli. Triler ma však zlákal a rada podporím slovenskú tvorbu, pokiaľ za to stojí. V tomto prípade musím napísať, že prečítanie neľutujem.

Hneď prvé strany ma vtiahli do príbehu a priznám sa, len veľmi ťažko som knihu odkladala. Keby nemám domácnosť a deti, tak by zrejme „padla“ za jedno poobedie. Kapitoly sledujú konanie jednotlivých postáv. Dynamicky sa striedajú, preto musíte čítať stále ďalej. Stále chcete zistiť viac a viac. Až kým sa zrazu neocitnete na konci celej knihy. Musím však autorku aj mierne skritizovať. V niektorých dialógoch odbiehala k myšlienkam, ktoré s nimi nesúviseli. Po týchto zamysleniach postavy v dialógu pokračovali. Párkrát sa mi preto stalo, že som sa musela v čítaní vrátiť späť, aby som pochopila, o čom sa postavy bavili.

Autorka si vybrala veľmi náročnú a zároveň pre čitateľa atraktívnu tému. Únos dieťaťa.  Nočná mora každého rodiča. Mne pri čítaní neraz tuhla krv v žilách. Od strachu, že by sa niečo podobné mohlo stať mojim deťom. To, čo bolo opisované v príbehu určite nie je čítanie pre citlivé povahy. Neraz mi bolo do plaču. Občas som sa priam bála čítať, lebo som nechcela, aby sa tieto zlé veci diali. Hoci som akosi tušila, kto za tým bude (príliš veľa trilerov mám za sebou), úplne ma odrovnala zápletka, ktorá v príbehu vznikla. 

S úctou, Priateľ je kniha, ktorá sa mi dostala pod kožu. Téma, ktorá nie je veľmi vhodná pre citlivejšie povahy, hlavne pre matky. Je však spracovaná veľmi atraktívne a čítavo. Počas čítania mnou zmietali rôzne emócie. Záver ma stál aj niekoľko sĺz. To, že niečo takéto napísala dvadsaťtriročná autorka ma milo prekvapilo. Klobúk dole. Kniha si určite zaslúži pozornosť a ak autorka príde s ďalším trilerom, určite si ho nenechám ujsť.

Za knihu aj dôveru ďakujem autorke.

Knihu si môžete kúpiť v pevnej väzbe.

Titul: S úctou, Priateľ

Autor: Viktória Dominová

Počet strán: 320

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Naše Vojsko

Foto: Drominička

1 comment on “S úctou, Priateľ (Viktória Dominová)

  1. Spätné upozornenie: To najhoršie v nás (Viktória Dominová) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: