Trilery

Posledná vec, čo mi povedal (Laura Daveová)

Trilery mám rada. Ešte radšej mám tie s prívlastkom psychologické. Posledná vec, čo mi povedal od Laury Daveovej je novinka z vydavateľstva Tatran práve v tomto žánri.

Jedného dňa doručí mladé dievča odkaz pre Hannah. Je od jej manžela Owena. Na lístočku je napísané iba Ochráň ju. Hannah vie, koho ma ochrániť. Owenovu dcéru z prvého manželstva Bailey. Ich vzťah je vlažný. Owen zmizne bez stopy potom ako jeho šéfa zatknú za podvody. Hannah postupne zisťuje, že nevie, za koho bola vydatá. Kto je Owen a čo skrýva? Uteká pred zákonom, lebo má tiež prsty v podvode alebo je v tom ešte niečo iné?

Už od začiatku čítania mi príbeh veľmi pripomínal titul Druhá tvár, ktorú som z Tatranu čítala nedávno. Tento príbeh rozpráva hlavná postava Hannah. V Druhej tvári išlo o vzťah matky a dcéry, tentokrát je o matke a jej nevlastnej dcére. Sledujeme, ako sa postupne medzi nimi buduje dôvera. Občas sa mi zdalo, že Hannah koná neuvážene a ohrozuje nielen seba, ale aj Bailey. Postupne som však videla, že to bolo opačne. Všetko, čo robila, bolo práve pre ňu.

Príbeh nebol až taký strhujúci, ako by som od trileru čakala. Aj napriek tomu však bol dostatočne zaujímavý a jeho čítanie som si užila. Postupné odkrývanie Owenovho tajomstva drží čitateľa v napätí. Určite chce vedieť, kde je pravda. Preto nezostáva nič iné, ako otáčať stranu za stranou.

Autorka sa venuje podvodom, mafii, ale aj tomu, aký dopad môže mať zmena identity na človeka. Ako sa so zmiznutím otca zmieri dievča, ktoré je v puberte? Ako sa má vyrovnať so situáciou, keď zostane s nevlastnou matkou, ktorú doteraz nemala veľmi chuť spoznávať? Komplikovanosť situácie určite vytvorí v čitateľovi záujem.

Posledná vec, čo mi povedal nie je až také napínavé čítanie ako som očakávala. Autorka sa vám aj tak dostane do hlavy. Spolu s hlavnou postavou Hannah budete chcieť zistiť viac o zmiznutí jej manžela a spoznať jeho minulosť. Musím sa priznať, že v  závere som pocítila aj menšie zimomriavky. Príbeh vás prinúti premýšľať o tom, čo všetko ste ochotní urobiť, aby ste ochránili svoje dieťa. Túto knihu ocenia milovníci ľahších trilerov aj rodinných drám.

https://www.slovtatran.sk/posledna-vec-co-mi-povedal

Titul: Posledná vec, čo mi povedal

Originálny názov: The Last Thing He Told Me

Autor: Laura Dave

Preklad: Linda Magáthová

Počet strán: 264

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Posledná vec, čo mi povedal (Laura Daveová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: