Romány

Hotel (Pamela Kelleyová)

Po emočnej náloži v knihe Celý život, som mala zálusk na niečo ľahšie. Kniha od Pamely Kelleyovej s názvom Hotel sa mi zdala najvhodnejšia. Tu je pár slov o nej.

Hotel Whitley patrí na ostrove Nantucket medzi tie najluxusnejšie. Patrí jednej rodine a väčšina jej členov v hoteli aj na rôznych pozíciách pracuje. Paula pracuje v administratíve a preto ju šokuje, že jej starý otec ponúkne miesto generálnej riaditeľky. To doteraz zastávala jej sesternica Andrea. Tá ma teraz Paulu v zuboch, lebo si myslí, že práve ona ju o miesto pripravila. Je to však naozaj tak?

Ak som si o knihe myslela, že obsahuje nenáročný príbeh, tak som sa vôbec nemýlila. Musím však priznať, že napokon bol až príliš jednoduchý. Keďže na obale je uvedený lákavý nápis „Tajomstvá a klamstvá. Aj tie sa skrývajú v exkluzívnom rodinnom hoteli…“, očakávala som viaceré zápletky a prekvapenia. Aj preto som po knihe siahla. Okrem jediného prekvapenia ma však v príbehu nič nešokovalo. Tajomstvá či klamstvá som v ňom nenašla žiadne.

Postavy v príbehu boli viac-menej pozitívne. Dokonca aj Andrea, s ktorou by sa dalo v príbehu dobre pracovať, bola mrchou až príliš krátko. Autorka rieši najmä vzťahy postáv. Aj tie však boli príliš predvídateľné. Páčila sa mi postava Belly, ktorá si prišla do hotela oddýchnuť z Hollywoodu a mohla tak prežiť krásny čas v anonymite.

Pre čitateľa môže byť zaujímavé prostredie hotela, pohľad do zákulisia jeho fungovania. Potenciál tohto prostredia však ostal podľa mňa nevyužitý. Vzhľadom k množstvu jedál, ktoré autorka v príbehu spomenula, odporúčam knihu nečítať na lačno. Ja som dostala na všetko chuť.

Kniha Hotel obsahuje nenáročný príbeh, ktorý možno oceníte na dovolenke pri bazéne či na pláži. Je to kniha, pri čítaní ktorej sa nepotrebujete sústrediť. Dej plynie až príliš hladko. Neobsahuje žiadne nečakané zvraty, postavy nezažívajú žiadne hlbšie emócie. Príbeh si viem predstaviť ako námet pre film na TV Doma. Prvoplánová romantika, ktorá sa odohráva v exkluzívnom hoteli na peknom ostrove.

Ukážku z knihy nájdete na stránke vydavateľstva:

https://www.fortunalibri.sk/products/hotel

Titul: Hotel

Originálny názov: The Hotel

Autor: Pamela Kelley

Preklad: Anna Kompasová

Počet strán: 288

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Fortuna Libri

Foto: Drominička

0 comments on “Hotel (Pamela Kelleyová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: