Detská literatúra

Vianoce v čarovnom lese (Rachel Piercey)

Jednou z najobľúbenejších kníh mojej dcéry je titul Vyberte sa  spolu snami do lesa za zvieratkami, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Slovart minulý rok. Keď som videla, že k tejto knihe vychádza do série aj kniha vianočná, neváhala som ani chvíľu. Vianoce v čarovnom lese od Rachel Piercey si zaslúžia pozornosť.

Tentoraz je kniha menšia, zviazaná ako leporelo. Má tvrdé strany a tak ľahko sa nezničí. Navyše sa v detských rúčkach dobre drží. Máme to otestované. Kniha v sebe ukrýva šesť scenérií. Opäť si ilustrátorka Freya Harts dala záležať. Sú prekrásne. Sledujeme život zvierat počas najkrajších sviatkov v roku. Vidíme besiedku, spoločnú hostinu, zimné dobrodružstvá v snehu aj na ľade.

Pri každej scenérii majú deti za úlohu nájsť, čo im daroval Santa. Počet darčekov sa stupňuje. Deti sa tak vďaka knihe môžu naučiť počítať. Hľadajú postupne 1 červienku, 2 vtáčiky, 3 netopiere a tak ďalej. Nakoniec prídu k číslu dvanásť. Zvieratká a predmety, ktoré treba hľadať, sú vždy aj vyobrazené. Ak dieťa nevie, čo je červienka, ľahko ju nájde vďaka tejto pomôcke. Na poslednej strane je sumár všetkého, čo zvieratka od Santu dostali.

Textu v knihe je skutočne máličko. Sú to iba dva riadky ku každej pátračke. Treba však oceniť, že sú veršované. Ak deťom prečítate celú knihu, vznikne veľmi pekná básnička. Ak by vám prekážalo, že darčeky zvieratkám nosí Santa, pri čítaní si jeho meno zameňte za Ježiška, Mikuláša alebo deda Mráza.

Vianoce v čarovnom lese sú rozkošnou knihou, ktorá deti naladí na vianočnú tému. Na obálke je uvedený vek 4+. Tieto deti si knihu určite vychutnajú so všetkým, čo k nej patrí – počítanie, hľadanie aj básnička. U nás sa však veľmi páči aj 2 a pol ročnej. Užila si hľadanie zvieratiek. Niečo sa hľadá ťažšie, niečo ľahšie. U nás sme si podľa scenérií vymýšľali príbehy, opisovali, čo vidíme a ako sa zvieratká zabávajú.

https://www.slovart.sk/knihy-v-slovencine-a-cestine/knihy-pre-deti-a-mladez/vianoce-v-carovnom-lese.html?page_id=197890

Titul: Vianoce v čarovnom lese

Originálny názov: The Twelve Days of Christmas

Autor: Rachel Piercey

Ilustrácie: Freya Hartas

Preklad: Katarína Škorupová

Počet strán: 14

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Slovart

Foto: Drominička

0 comments on “Vianoce v čarovnom lese (Rachel Piercey)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: