Romány

A čo ak áno? (Michaela Zamari)

Slovenská autorka Michaela Zamari je medzi čitateľmi a najmä čitateľkami veľmi obľúbená. Nedávno jej vyšla prvá časť dvojdielnej série s názvom A čo ak áno? Príbeh  inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Hlavná hrdinka Maja je študentka, ktorá sa nebojí brigádovať, aby si zarobila na svoju obrovskú vášeň. Tou je cestovanie. Má stabilný vzťah a všetko sa uberá správnym smerom. Spolu s kamarátkou Lin cestujú na poznávací zájazd do Severného Írska. Práve tu sa stretáva po rokoch so svojou prvou láskou. Ich priateľstvo sa upevňuje a Maja nachádza opäť v Denim svoju spriaznenú dušu. Dokáže Maja odolať svojim citom alebo bude jej život naruby?

Mišku mám veľmi rada a obdivujem jej zapálenosť pre písanie a aj to, ako sa obetuje pre svojich čitateľov. Mala som možnosť čítať niekoľko jej kníh. V tomto smere je náš vzťah dosť turbulentný. Zatiaľ čo niektoré ma dostali, iné mi až tak nesadli. Kniha A čo ak áno? je akousi zlatou strednou cestou medzi nimi.

Príbeh je prerozprávaný hlavnou hrdinkou Majou.  Čitateľ má možnosť nahliadnuť do jej hlavy a sledovať chod je myšlienok a pocitov. Vďaka jej rozprávaniu má pocit, že Maja je jeho skvelá kamoška, ktorá pri šálke kávy alebo čaju rozpráva svoje cestovateľské zážitky a  milostné strasti. Nechýba množstvo dialógov, ktoré čítanie posúvajú rýchlym tempom. O to sa postarajú aj moje obľúbené textové správy hrdinov. V nich je konverzácia ešte viac uvoľnená a hovorová. Do knihy a prostredia sa hodili, hoci mne občas niektoré výrazy a formulácie nesedeli. Uznávam, že správy sú písané 16 a 23 ročnou Majou a ja v tom veku som tiež neoplývala úžasným vyjadrovaním. Aplikáciu ICQ už zrejme väčšina mladších ročníkov poznať nebude. Vo mne zmienka o nej vyvolala príjemnú nostalgiu (za čo ti Miška veľmi pekne ďakujem).

Prvá časť bola pre mňa slabšia. Za polovicou sa však príbeh rozbehol naplno. S hlavnými hrdinami prežívame veľké množstvo pocitov. Ja som si veľmi obľúbila „írskeho“ Deniho. Príbeh má byť inšpirovaný skutočnými udalosťami. Neviem, do akej miery, ale dokážem si ho predstaviť aj v realite. Je vidno, že autorka do neho vložila veľa spomienok. Vďaka príbehu nahliadneme do duše aj Miške. Pre mňa bola preto záverečná časť najemotívnejšia. Mala som pocit, že som k autorke najbližšie. Keďže ide o dvojdielnu sériu, koniec zostal otvorený. Každý čitateľ zrejme bude potrebovať vedieť, ako to celé skončí.

Kniha A čo ak áno? je príjemnou oddychovkou so štedrou dávkou cestovania, nabitá kompilovanými vzťahmi. Slovenská autorka sa rozhodla do príbehu odovzdať kus seba a to doslova, keďže je inšpirovaný udalosťami z jej života. Navyše čitateľa necháva na vážkach. A tak nezostáva nič iné, iba siahnuť po ďalšej časti. Ak máte radi ľahšie romantické príbehy, ktoré sa čítajú naozaj rýchlo, Miška je skvelá voľba.

Kniha je dostupná v pevnej väzbe a ako e-kniha.

Titul: A čo ak áno?

Autor: Michaela Zamari

Počet strán: 320

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Zamari s.r.o.

Foto: Drominička

2 comments on “A čo ak áno? (Michaela Zamari)

  1. Spätné upozornenie: A čo ak áno? II. (michaela Zamari) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Hrad ve Skotsku (Julie Caplinová) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: