Romány

A čo ak áno? II. (michaela Zamari)

Slovenská autorka Michaela Zamari ma po prvej časti dvojdielnej série A čo ak áno? nechala v napätí. Našťastie netrvalo dlho a mohla som si prečítať aj druhú časť. Ako skončí príbeh, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami?

Sú dvaja, ktorých ľúbi. Každého inak, ale aj napriek tomu sa Maja musí rozhodnúť ako ďalej. Jeden z nich jej dáva ultimátum. Ten druhý je ochotný vzdať sa svojho šťastia pre to jej. Nakoniec sa rozhodne a je neskonale šťastná. Lenže potom im predpovede naznačia, že šťastie nebude trvať dlho. Ako veľmi sa nechá Maja ovplyvniť a čo všetko sa ešte musí udiať, aby bola šťastná?

Autorke treba vysloviť pochvalu, že nenechala svojich čitateľov čakať na druhú časť príliš dlho. Otvorený koniec prvej časti totiž núti okamžite siahnuť po pokračovaní. Zistiť, ako sa hlavná hrdinka rozhodne a ako sa jej život bude uberať ďalej. V prvom príbehu mi zo začiatku chýbalo viac emócií a zvratov. V tejto knihe ich bolo už dosť a počas čítania sa vo mne vystriedalo množstvo pocitov. Možno to bude znieť neprajne, ale časť, v ktorej bola Maja zamilovaná a šťastná, ma bavila trochu menej. Mala som pocit, že sa veľa scén opakuje a naťahuje. Opäť sa to v polovici zlomilo a kniha sa už len veľmi ťažko odkladala.

Ako čitateľka, ktorá neverí na horoskopy či veštenie, som ťažko chápala, že sa niekto dokáže nimi tak veľmi nechať ovplyvniť. Na druhej strane však verím na osud a že všetko sa deje pre niečo. Možno aj toto (pre mňa iracionálne) správanie hlavných postáv sa dialo preto, aby sa ich budúcnosť odvíjala iným smerom ako sa na začiatku mohlo zdať. V druhej knihe sme spoznali opäť zopár nových postáv. Ja osobne som sa veľmi usmievala, keď na scénu prišla Ema. Hoci ju v reálnom živote osobne nepoznám, viem, o koho ide, a tak aj vizualizovanie niektorých scén bolo pre mňa jednoduchšie.

Ako som už spomínala, kniha sa od polovice čítala takmer sama. Niekoľko zvratov ma zmiatlo nakoľko, že som čakala, ako to celé skončí. A viete čo? Autorka záver napísala tak šikovne, že… Ak budete rovnako zvedaví, ako ja, s kým Maja nakoniec skončí, k záveru sa musíte dočítať sami.

Pokračovanie knihy A čo ak áno? dáva čitateľovi niekoľko odpovedí k minulému príbehu. Ak ste zvedaví na najdôležitejšiu odpoveď celého príbehu, pustite sa do čítania. Mňa táto kniha bavila o čosi viac ako predošlá. Bola vtipná, milá, miestami aj veľmi emotívna. Opäť sa s autorkou vyberiete do sveta. Veľmi oceňujem grafiku oboch obálok, ktoré k sebe krásne pasujú.

Knihu kúpite v pevnej väzbe.

Titul: A čo ak áno? (2.diel)

Autor: Michaela Zamari

Počet strán: 416

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Zamari s.r.o

Foto: Drominička

0 comments on “A čo ak áno? II. (michaela Zamari)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: