Detektívky

Francesca (Lina Bengtsdotter)

Pred nejakým časom som čítala knihu Annabelle, ktorú napísala Lina Bengtsdotter. Pokračovaním detektívneho príbehu je kniha s názvom Francesca. Oplatilo sa siahnuť aj po druhej časti?

DSC_0249

Charlie Lagerová sa z novín dozvedá, že v jej rodnom meste zmizlo dievča menom Francesca. Stalo sa to pred tridsiatimi rokmi. Prečo to nikto nespomenul v čase, keď tam vyšetrovali zmiznutie Annabelle? Charlie sa opäť ocitá v Gullspangu a snaží sa zistiť, kam zmizla Francesca. Jej prípad bol podozrivo rýchlo uzavretý a nikomu sa nechce k jeho vyšetrovaniu vracať. Odišla Francesca dobrovoľne preč alebo spáchala samovraždu, hoci jej telo sa doteraz nenašlo?

DSC_0245

Hneď na začiatku musím upozorniť, že knihu nečítajte, ak ste ešte neprelúskali prvý diel. Hoci sa niektoré situácie a narážky vysvetľujú, zrejme by čitateľ mal problém pochopiť všetky súvislosti. Dokonca aj ja som mala občas problém, keďže Annabelle som čítala dávnejšie. Postupne sa mi však spomienky vynárali a ja som si mohla vychutnať ďalšiu skvelú detektívku.

„ Som čierna ovca. Som piate koleso na voze, trinásta sudička, neustále nevítaný hosť. Som v tomto svete cudzinka.“ str.170

V prvej časti som mala trochu problém s hlavnou postavou Charlie. Niečo mi na nej nesadlo a veľmi sme sa „nekamošili“. Musím uznať, že v tomto diele to už bolo lepšie. Charlie som si obľúbila a nadšene som spolu s ňou pátrala po pravde. Aj tentokrát sa ocitá vo svojom rodnom meste. A opäť ju doháňa temná minulosť jej matky.

DSC_0243

Pri čítaní som mala niekoľkokrát husiu kožu. Opisy autorky rozhodne stoja zato, nehovoriac o napätí, ktoré vo mne vyvolala. Ponurá severská atmosféra malého mesta, kde sa každý s každým pozná, sa vám dostane pod kožu. Každý má svoje tajomstvá. Každý však má aj dôvod, prečo ich nechce nikomu prezradiť. Postupné odhaľovanie indícií spolu s Charlie vás prinúti premýšľať a vyšetrovať spolu s ňou.

DSC_0247

Francesca je skvelým pokračovaním prvého dielu. Možno je to tým, že som knihu práve prečítala, ale mám pocit, že táto časť bola ešte lepšia ako Annabelle. Viac napätia, viac záhad a tajomstiev a skutočne nečakané rozuzlenie. Pokiaľ ste už čítali Annabelle, tak Francescu jednoducho musíte mať. Dozviete sa totiž omnoho viac zo života Charlie. Musím však aj upozorniť na jednu chybu, ktorá dosť bila do očí. Hoci pevne dúfam, že je to iba preklep. Väzenie bolo napísané ako vezenie. V každom prípade, na príbeh to nemalo vplyv a ten rozhodne odporúčam.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Grada a viac o knihe sa dozviete práve na ich stránke:

https://www.grada.sk/francesca-100021/

Titul: Francesca

Originálny názov: Francesca

Autor: Lina Bengtsdotter

Preklad: Jana Boberová

Počet strán: 392

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

2 comments on “Francesca (Lina Bengtsdotter)

  1. Spätné upozornenie: Beatrice (Lina Bengtsdotter) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Francesca (Lina Bengtsdotter) — Drominicka Číta | Mon site officiel / My official website

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: