Romány

Unesená (Lucia Sasková)

Lucia Sasková je v slovenskej literatúre už veľmi známy pojem a netreba ju obzvlášť predstavovať. Ja som sa k jej knihe dostala minulý rok, hoci som ju evidovala už predtým. Odsúdená ma vtedy prevalcovala na plnej čiare. Preto som ani sekundu neváhala a siahla aj po nedávno vydanej knihe s názvom Unesená.

Hlavná hrdinka po tragickej nehode svojich rodičov zostáva na všetko sama. Zo dňa na deň sa z bezstarostnej mladej baby stáva samoživiteľka s hypotékou. Počas roka, ktorý od nehody uplynul, si pomaly ale isto zvyká na svoj jednotvárny život. S financiami vychádza nadoraz a z priateľov jej zostala už iba sesternica Martina. Práve na jej svadbe spozná záhadného a veľmi príťažlivého muža menom Dávid. Veľa ľudí ju začne pred ním vystríhať. Ona však podľahne jeho čaru a zamiluje sa. V tom momente začne byť jej život v ohrození.

Hneď na začiatok chcem napísať, že nechcem porovnávať, ktorá z kníh bola lepšia. Či Odsúdená alebo Unesená. Každá z nich je iná. Zatiaľ čo Odsúdená ma rozplakala, pri Unesenej som mala neraz od napätia zatajený dych. Obe sú skvelé a zhltla som ich za pár hodín.

Lucia Sasková je známa tým, že si vyberá ťažké a kontroverzné témy. Ani tentokrát netreba čakať žiaden presladený román. Príbeh v sebe ukrýva napätie, tajomstvo a množstvo nevypovedaných otázok, ktoré sa postupne odkývajú. Spolu s hlavnou hrdinkou ochutnáte veľkú dávku luxusu. Je iba na jej rozhodnutí, či chce žiť po boku muža, ktorého práca je nebezpečná a  musí sa ukrývať. Alebo sa rozhodne pre svoj jednotvárny život plný istoty.

Autorka píše tak pútavo, že len sotva budete vedieť knihu odložiť, pokým neprídete na koniec. Páčilo sa mi, ako vykreslila hlavné postavy. Páčili sa mi opisy aj dialógy, ktoré boli občas sarkasticky vtipné. Páčilo sa mi skrátka všetko. Všetko sa mi zdalo uveriteľné. Až má človek pocit, že Lucia pozná mafiánske prostredie príliš dobre a preto je lepšie nepísať zlú recenziu :)

Unesená je kniha, ktorá vás dokonale odpúta od každodenného stereotypu a nepustí vás, kým nedočítate poslednú stranu. V knihe nechýba dráma, napätie, ale ani romantika či komplikované vzťahy. Počas čítania som zažila skvelý mix pocitov a presne to som od knihy čakala. Autorku som si už po Odsúdenej zaradila na popredné miesto slovenských autoriek. Touto knihou ma iba presvedčila, že jej úspech medzi čitateľmi je zaslúžený. Nemôžem zabudnúť spomenúť opäť dokonalú obálku, ktorú si v kníhkupectve všimnete hneď a som si istá, že každý sa jej bude chcieť dotknúť.

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Vy ju nájdete v pevnej väzbe alebo v elektronickej forme.

Titul: Unesená

Autor: Lucia Sasková     

Počet strán: 272

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

1 comment on “Unesená (Lucia Sasková)

  1. Spätné upozornenie: Obvinená (Lucia Sasková) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: