Detektívky

Korisť (Arne Dahl)

Po Lovcovi prichádza Korisť. Druhý diel škandinávskej krimi série od autora Arne Dahl. Keďže prvý diel skončil záhadne a s množstvom otázok, musela som si prečítať aj pokračovanie. Moje dojmy z knihy vám prinášam v recenzii.

Sam Berger sa ocitá na neznámom mieste. Všade naokolo je iba sneh. Spoločnosť mu robí Molly Bloomová. Tajná vyšetrovateľka, ktorá s ním spolupracovala na predošlom prípade. Sam sa ukrýva pred zákonom a zároveň aj pred šialeným vrahom, ktorý sa za neho vydáva. Všetko to ešte viac zamotá list, ktorý dostane jeho bývalá policajná partnerka Deer a otvára sa tak starý prípad vraždy. Podarí sa Samovi pomôcť Deer s prípadom? Ako s tým všetkým súvisí prítomnosť Molly?

Prechádzajúca kniha ma pri čítaní takmer odradila. Dôvodom bol veľmi pomalý a mätúci začiatok. Nečakala som, že to zažijem aj pri druhej časti. Hoci tu bolo hneď v úvode o čosi viac akcie aj napätia, všetko pôsobilo príliš chaoticky a miestami zdĺhavo.

Až neskôr sa príbeh rozbehol tým správnym smerom. Nepochopené udalosti začínali dostávať zmysel. Čítanie sa už nedalo zastaviť. Atmosféra bola typická pre severské krimi. Hmlistá, ponurá a plná zimy a snehu. Občas som mala skrehnuté prsty aj za hlavné postavy.

Motív a spôsob vrážd v príbehu bol mrazivý. Doslova som občas zatajila dych. Postupné odhaľovanie skutočností bolo napínavé a desivé zároveň. Vyšetrovala som spolu so Samom, Molly a Deer a občas som si pri tom poriadne potrápila hlavu. Finále bolo strhujúce a do poslednej chvíle som sa bála, čo bude nasledovať. Koniec opäť zostal otvorený a čitateľa núti siahnuť aj po ďalšej knihe.

Kniha Korisť ma mierne potrápila zdĺhavejším a chaotickejším začiatkom. Čím viac však vyšetrovanie napredovalo, tým viac ma kniha vtiahla. Príbeh som si napokon naozaj užila. Korisť je skvelou ukážkou severského krimi. Ponurá atmosféra vám  privodí neraz zimomriavky. Keďže ide o druhú časť série, odporúčam prečítať aj prvý diel. Pri samostatnom čítaní dvojky by ste zrejme stratili pointu a nechápali množstvo súvislostí. Ja sama som už teraz zvedavá na ďalšie odpovede, ktoré snáď prinesie tretí diel.

Ukážku z knihu nájdete na stránke vydavateľstva:
https://www.grada.sk/korist-100038/

Titul: Korisť (2. diel série)

Originálny názov: Inland

Autor: Arne Dahl

Preklad: Michal Zidor

Počet strán: 392

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

1 comment on “Korisť (Arne Dahl)

  1. Spätné upozornenie: Pasca (Arne Dahl) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: