Romány

Nebol si v pláne (Michaela Zamari)

Michaela Zamari je úspešná slovenská autorka. Ja som mala možnosť prečítať si jej knihu Zákulisie samovydávania, v ktorej pomáha autorom zorientovať vo svete vydávania kníh. Neskôr som čítala knihu Posledný džentlmen, ktorá mne veľmi nesadla. Miška nedávno vydala knihu Nebol si v pláne a ja som jej dala šancu.

Dá sa zamilovať do hlasu? Teu veru jeden taký ohúril. V mene mobilného operátora jej každé dva roky volá muž, aby prešla ku konkurencii. To síce Tea neurobí, ale veľmi by chcela vedieť, aká tvár sa ukrýva za zmyselným hlasom. Keďže Tea nemá na muža žiaden kontakt, zatiaľ čo on áno, vyzve ho, aby ju pozval na rande. K tomu síce nepríde, ale cesty sa im skrížia za iných okolností a tu už návratu niet.

Ja som naposledy  siahla po knihe, ktorá mi nesadla. Spomedzi autorkiných kníh bola najslabšie hodnotená. Do série som sa púšťať nechcela a tak ma potešilo, že teraz autorka vydala ďalšiu sólovku. Mohla som skúsiť jej tvorbu znova. Som rada, že som sa rozhodla ísť do toho. Táto kniha ma bavila oveľa viac a zhltla som ju za dva večery.

Kapitoly sú písané prevažne z pohľadu hlavnej hrdinky Tey a niektoré aj z pohľadu Tima. To je ten muž so sexi hlasom. Práve tento štýl sa mi páčil, mala som pocit, že hlavná hrdinka so mnou sedí na káve a rozpráva mi svoje pocity a zážitky. Nebudem tvrdiť, že príbeh nebol predvídateľný. Bol. Ale našlo sa niekoľko momentov, ktoré prekvapili a to oceňujem.

Autorka je známa, že rada píše šteklivé scény. Rozhodne nechýbajú. A aj napriek tomu, že erotické romány nevyhľadávam, nevadili mi, lebo ich nebolo príliš veľa. Ďalšou poznávacou značkou autorky je cestovanie. Jej vášeň rada pretavuje aj do svojich príbehov. Aj tu sa väčšina príbehu odohráva na jednom z Kanárskych ostrovov Tenerife. V mrazivej zime mi práve táto destinácia prišla celkom vhod. Bolo skvelé ocitnúť sa vďaka príbehu na horúcej pláži či s drinkom pri bazéne.

Hoci kniha Nebol si v pláne nebola v edičnom pláne autorky, som rada, že sa ju rozhodla napísať. Námet knihy je skvelý, neopozeraný (alebo neopočúvaný). V knihe je všetko, čo od ľahkej oddychovky môžete čakať. Je tu iskrivá vášeň, nedorozumenia, ktoré tvoria napätie, a v neposlednom rade nechýba romantika (záver ma rozhodne dojal). Viem si predstaviť čítanie na letnej dovolenke alebo na zohriatie počas chladnej zimy. Som rada, že som autorke dala šancu.

Knihu kúpite napríklad v eshope Martinusu.

Titul: Nebol si v pláne

Autor: Michaela Zamari

Počet strán: 304

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Michaela Zamari

Foto: Drominička

0 comments on “Nebol si v pláne (Michaela Zamari)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: