Detektívky Trilery

Kurátor (M. W. Craven)

Jednou z kníh, na ktoré som sa počas jesene tešila, je bezpochyby Kurátor od autora M. W. Craven. Predošlá kniha Čierne leto bola jedna z najlepších v minulom roku a tak som mala aj teraz veľké očakávania.

Počas Vianoc sériový vrah zanechá niekoľko častí tiel na rôznych miestach Cumbrie. Necháva tu aj záhadný odkaz #BSC6. Problém s tým má nielen Poe , ale aj analytička Tilly. Ich sekcia je zapojená do vyšetrovania, ktoré sa každým dôkazom komplikuje. Potom však Poovi zavolá agentka FBI, ktorá mu naznačí, že nemusí ísť iba o „obyčajného“ sériového vraha, ale o muža, ktorý si vraví Kurátor. Je to ich vrah? A čoho všetkého je schopný?

Tohto britského autora mám rada najmä preto, že jeho knihy sa nedajú ľahko odložiť. Aj napriek tomu, že kniha má štyristo strán, pod rukami mi preleteli až príliš rýchlo. Ako vždy, čakalo ma množstvo dialógov, dynamika išla závratnou rýchlosťou. Čitateľovi sa ponúka množstvo zvratov aj teórií. Ktorá však bude tá správna?

Myslím, že každý, kto už čítal predošlé knihy, si zamiloval dvojicu hlavných postáv. Poe, ktorý sa neriadi pravidlami a vďaka tomu dokáže vyriešiť aj ťažko riešiteľné prípady. A analytička Tilly, ktorá si žije tak trochu vo vlastnom svete čísiel. Ich doberanie a dialógy vždy odľahčia situáciu, ktorá pri vyšetrovaní zvyčajne nie je dobrá.

Vyšetrovanie je aj tentoraz poriadne zamotané. Každým dôkazom dostáva prípad väčší a väčší rozmer. Neraz som mala pri čítaní zimomriavky. Tento detektívny triler je jeden z tých, ktorý sa neštíti ani nechutností. Keď si čitateľ začne vizualizovať, čo mu autor ponúka, možno mu príde aj nevoľno. Je to však autorov štýl, na ktorý som si už počas predošlých kníh zvykla. Kniha sa dá čítať aj ako samostatný prípad. Ja však veľmi odporúčam ísť od prvého príbehu. Čitateľ bude mať lepší obraz o povahe a vzťahoch postáv, ktoré sa postupne vyvíjajú.

Detektívny triler Kurátor bol skvelý, plný napätia a zvratov. Musím však napísať, že Čierne leto je pre  mňa na prvom mieste z doterajších troch kníh, ktoré u nás vyšli. Knihu neodporúčam citlivejším povahám, pretože autor až príliš verne opisuje scény, z ktorých vám budú chodiť po celom tele zimomriavky. Kto však pozná Tilly a Poa vie, že oni tieto scény odľahčia svojimi poznámkami.

https://www.bux.sk/knihy/613119-kurator.html

Titul: Kurátor

Originálny názov: The Curator

Autor: M. W. Craven

Preklad: Zdenka Buntová

Počet strán: 400

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Kurátor (M. W. Craven)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: