Detektívky

Čierne leto (M. W. Craven)

Pred viac ako rokom som písala recenziu na detektívku od M. W. Craven s názvom Bábkové divadlo.  Bola skvelá. V momente, keď som sa dozvedela, že vychádza ďalší príbeh z pera tohto britského autora, neváhala som ani sekundu. Bude Čierne leto lepšie ako predošlá kniha?

Jared Keaton je špičkový šéfkuchár. Je charizmatický a svojím šarmom si vie získať každého. Až na detektíva Poea. Ten ho pred šiestimi rokmi dostal do väzenia za vraždu jeho dcéry Elizabeth. To aj napriek tomu, že sa telo nikdy nenašlo. Na policajnú stanicu príde žena vo veľmi zlom stave a tvrdí, že je Elizabeth Keatonová. Washington Poe je vystavený kritike a je ohrozená nielen jeho práca. Čo sa teda stalo pred šiestimi rokmi? Podarí sa to Poeovi vyriešiť?

Ak som si myslela, že Bábkové divadlo bolo skvelé, tak táto kniha prekonala všetky moje očakávania. Myslela som si, že štyristo-stranová kniha mi bude robiť spoločnosť oveľa dlhšie. Bohužiaľ som mala smolu. Od knihy sa nedalo vôbec odtrhnúť a prečítala som ju za pár dní. Ako v predošlej časti, aj teraz autor pripravil pre čitateľa krátke kapitoly. To by bolo celkom fajn, keby nekončili vždy v tej najviac napínavej chvíli.  Čítanie tak naberalo neuveriteľnú rýchlosť.

Prostredie reštaurácie s tromi michelinskými hviezdami bolo pre mňa fascinujúce. Čitateľ sa počas vyšetrovania dostane do zákulisia prípravy tých najluxusnejších pokrmov. Vrátiť sa k šesť rokov starému prípadu dalo detektívom zabrať. Počas celého vyšetrovania som sa snažila držať krok a premýšľať, ako je to celé možné a ako sa podarí z tejto šlamastiky Poeovi vykorčuľovať. Keď do príbehu vstúpila aj neohrabaná analytička Tilly, tak ma príbeh bavil ešte viac. Túto postavu som si obľúbila už v predošlej knihe. Akokoľvek sa snažíte vyšetrovať spolu s nimi, tak autor vás v závere aj tak dostane.

Čierne leto je kniha, ktorá naštartuje mozgové závity aj náročnejšiemu čitateľovi krimi. Príbeh nebudete chcieť odložiť, kým sa nedostanete k brilantnému záveru. Kniha je drsná, miestami nechutná, ale hlavne napínavá. Pokiaľ sa bojíte po nej siahnuť, lebo ste nečítali prvú časť z detektívnej série Washingtona Poea, obavy sú zbytočné. Ja som sa bála, že si postavy a prepojenia nebudem pamätať, ale všetko bolo vysvetlené. Knihu si preto užijete aj bez predošlej časti. Podľa mňa ide o skvelé čítanie, kvalitnú detektívku. Už teraz sa teším na ďalší diel s Poeom a Tilly.

Knihu si môžete zakúpiť na tejto stránke:

https://www.bux.sk/knihy/550391-cierne-leto.html

Titul: Čierne leto

Originálny názov: Black Summer

Autor: M. W. Craven

Preklad: Mariana Ferusová

Počet strán: 416

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

3 comments on “Čierne leto (M. W. Craven)

  1. Spätné upozornenie: Zóna smrti (M. W. Craven) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Kurátor (M. W. Craven) – Drominička Číta

  3. Spätné upozornenie: Diabolský plod (Tom Hillenbrand) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: