Trilery

Strach z lietania 7A (Sebastian Fitzek)

Sebastian Fitzek si na Slovensku vybudoval už celkom slušnú základňu fanúšikov. Vrátane mňa. Práve teraz vyšla vo vydavateľstve Tatran ďalšia kniha. Po nebezpečenstve na zaoceánskej lodi (Pasažier 23) prichádza na rad Strach z lietania 7A. Opäť strhujúci psychologický triler.

DSC_0307

Uznávaný psychiater Mats Krüger má panický strach z lietania. Po manželkinej smrti priam utiekol z Berlína do Argentíny. Nechcel čeliť svojmu zlyhaniu pred dcérou Nele. Teraz však Nele obnovila kontakt kvôli svojmu očakávanému dieťatku a chcela ho mať pri sebe pri plánovanej sekcii. Mats preto prekonáva svoju fóbiu a letecky cestuje späť do Berlína, aby bol pri svojej dcére. Na palube sa stretne so svojou bývalou pacientkou. Boj o prežitie začína v momente, keď niekto zavolá Matsovi a oznámi mu, že uniesli jeho dcéru. Podmienky, ktoré mu vydierač začne diktovať ohrozia vyše 600 pasažierov na palube lietadla. Najväčšou zbraňou na palube nie je nôž či bomba, ale zlý psychický stav pasažiera, ktorý môže prepuknúť do katastrofy. Podarí sa doktorovi Krügerovi zachrániť dcéru a odvrátiť katastrofu?

DSC_0311

Na knihu som sa veľmi tešila a ako vždy ma Fitzek nesklamal. Tak ako to býva v jeho knihách zvykom, ani tu nie je núdza o nečakané zvraty, ktoré menia celú situáciu a keď už si myslíte, že to nemôže byť horšie, tak verte, že môže. V knihe sa objavuje viac postáv, ktoré najskôr nehrajú dôležitú úlohu. Postupne však každá z nich pretvorí príbeh úplne inak, ako by ste čakali. A každou otočenou stranou spoznávate nové súvislosti. A tu je ten problém. Fitzekové knihy musíte prečítať na jeden dych. Tak rada by som si knihu rozdelila na viac dní, ale nebolo to možné. Jeho špecialita je ukončiť kapitolu v takej chvíli, že musíte čítať ďalej, aj keď ste si pôvodne povedali, že po tejto kapitole skončíte. Ak to niekto pri jeho knihách dokáže, tak ho obdivujem. Ja som v tomto slaboch a takmer 400 stranovú knihu som prečítala za 2 poobedia. Hoci sa mi už mihali písmenka od únavy, tak som ju nevedela odložiť.

Treba chrániť vyše šesťsto duší.

Pred šialeným vydieračomNie, opravil sa Mats, predo mnou! To ja som tým najväčším nebezpečenstvom na palube.

Páčilo sa mi aj prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva. Paluba lietadla je často motívom trilerov, hlavne na filmovom plátne. Tu však nejde o strielačku či únos lietadla, ale o brilantne premyslený psychologický triler, ktorý nie je prvoplánový. Viem si predstaviť, že kniha by mohla byť dobrá predloha na film.

DSC_0324

Za mňa teda Strach lietania 7A určite áno. Milovníkov Fitzeka a trilerov určite nesklame. V mojom súkromnom rebríčku zatiaľ stále vedie Pasažier 23, ale táto kniha je v tesnom závese za ňou. Je napínavá a plná zvratov a to v dobrom psychotrileri nesmie chýbať.

Ďakujem vydavateľstvu Tatran za knihu a hlavne za to, že vydávajú Fitzekové knihy na Slovensku.

http://www.slovtatran.sk/knihy/novinky/strach-z-lietania-

Titul: Strach z lietania 7A

Originálny názov: Flugangst 7A

Autor: Sebastian Fitzek

Počet strán: 382

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

Ďalšie recenzie Sebastiana Fitzeka:

Terapia

Balík

Pasažier 23

 

1 comment on “Strach z lietania 7A (Sebastian Fitzek)

  1. Spätné upozornenie: Pacient (Sebastian Fitzek) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: