Trilery

Pacient (Sebastian Fitzek)

Ten, kto ma sleduje už dlhšie vie, že psychologické trilery mám rada. Preto som sa nevedela dočkať, kedy si budem môcť prečítať ďalšiu knihu nemeckého autora Sebastiana Fitzeka.  Tentoraz nesie názov Pacient. Podarilo sa autorovi obhájiť titul majstra psychotrilerov?

DSC_0583

Till Berkhoff je zúfalý otec, ktorý prišiel o všetko cenné. Jeho syna Maxa pred rokom niekto uniesol a nikto netuší ako a kde zomrel. Jediný, kto to môže vedieť, je samotný únosca. Ten sa momentálne lieči na uzavretom psychiatrickom oddelení Steinovej kliniky. Tilla už opustila manželka aj s dcérou a tak nemá čo stratiť. Potrebuje vedieť, čo sa s jeho synom stalo a tak sa rozhodne, že sa na kliniku dostane ako pacient. Vďaku tomu sa bude môcť dostať bližšie k Tramnitzovi. K mužovi, ktorý uniesol jeho syna. Till chce vedieť pravdu. Chce svojho syna pochovať. Chce sa rozlúčiť. Podarí sa mu preniknúť až k Tramnitzovi?

Po palube lietadla či lode si teraz autor vybral prostredie psychiatrickej kliniky pre väzňov. Už samotné miesto vyvoláva v čitateľovi strach a pocit napätia či úzkosti. Navyše ide o zúfalého otca, ktorý sa snaží zistiť pravdu za každú cenu. A hoci ide na kliniku ako zdravý človek, musí sa snažiť zapadnúť.

DSC_0587

Pokiaľ ste už čítali knihu od Fitzeka, tak viete, čo môžete očakávať. Napätie už od prvej kapitoly. Zvraty, ktoré sa dozviete zásadne na konci kapitoly a musíte čítať ďalej, hoci by ste aj nechceli. Dostanete sa do hlavy sériového vraha a budete sa snažiť prísť na to, ako to celé v skutočnosti je. Pretože jediné, čím si môžete byť pre jeho knihách istý, je fakt, že si nemôžete byť ničím istý až do konca. Myšlienkové pochody, ktoré máte pri čítaní, sa neustále menia. Autor sa s čitateľmi zahráva neuveriteľným spôsobom.

Ja mám Fitzekové knihy rada, pretože sa od nich nedá odtrhnúť. Neraz som mala pri čítaní strach a nebolo mi všetko jedno. Autor je naozaj majster v tom, ako svoje príbehy vystaval. Každá kniha, ktorú som zatiaľ čítala, bola skvelá. Niektoré lepšie. V mojom súkromnom rebríčku je poradie nasledovné: Pasažier 23, Strach z lietania, Pacient, Terapia Balík. Musím ešte raz zdôrazniť, že každá je skvelá.

DSC_0589

Pokiaľ hľadáte napätie, tak Fitzek určite stojí za zváženie. Jeho nezameniteľný spôsob písania sa vám dostane pod kožu a od knihy sa nebudete vedieť odtrhnúť až po samotný koniec. Navyše nesmiem zabudnúť spomenúť aj veľmi originálny spôsob poďakovania, ktorý zvolil autor. Ide o ďalší krátky triler, ktorý ma celkom pobavil.

DSC_0590

Ďakujem za knihu vydavateľstvu Tatran. Ak si ju chcete kúpiť, kliknite na odkaz:

Tvrdá väzba

E-kniha

Titul: Pacient

Originálny názov: Der Insasse

Autor: Sebastian Fitzek

Počet strán: 304

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Pacient (Sebastian Fitzek)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: