Romány

Na love (Michala Ries)

Michala Ries svojím minuloročným debutom poriadne rozvírila vody slovenskej tvorby. Knihu Na úteku som dostala náhodou a úplne si ma získala. Pri jej pokračovaní s názvom Na love to už nebolo o náhode. Na knihu som sa veľmi tešila. Podarilo sa autorke prekonať perfektný debut?

Júlia sa s Adamom stretla v zlom čase. Vtedy nedokázala čeliť citom ani ublíženiu. A hoci už prešlo pár rokov, stále to v sebe neuzavrela. Vďaka svojej kamarátke Bei sa rozhodne pohnúť ďalej a spraviť za minulosťou hrubú čiaru. Jej stretnutie s Adamom však naberie iný smer a namiesto bodky za minulosťou sa začne boj o budúcnosť. Podarí sa Júlií získať Adama späť? Alebo príde ďalšie sklamanie?

Knihu Na úteku som prečítala na pár nádychov. Inak to nebolo ani pri jej pokračovaní. Prológ ma vtiahol späť do sveta motoriek. Už nebolo cesty späť. Priznám sa, že chvíľu mi trvalo, kým si si oživila spomienky na niektoré postavy. Zopár mi ich totiž za ten rok z hlavy vyfučalo. Potom už však išlo všetko rýchlo.

Postava Júlie je v tomto príbehu úplne iná. Máme možnosť sledovať jej prerod z “problémového“ dievčaťa na dospelú ženu. Mne sa nová Júlia páčila viac. Jej správanie bola podstatne vyzretejšie a dokázala som s ňou všetko lepšie prežívať. Tento príbeh sa opäť odohráva v motorkárskom prostredí. Autorka čitateľovi ukazuje viac z (pre mňa) neznámeho sveta. Fungovanie klubov, ktoré sú pre motorkárov ako rodina. Motorkárske zrazy či spoločné dobročinné akcie. Ale aj rôzne rituály a tradície. Pre mňa veľmi fascinujúce. Dozvedela som sa veľa zaujímavostí, ktoré by som inak nemala odkiaľ získať. Dokonca som už aj nazrela na sporenie, či by mi nevyšlo na nejakú tu „babetu“.

To, že autorka píše skvelo, sme zistili už pri jej debute. V tejto knihe to iba potvrdila. Mne sa veľmi páči jej humor. Dokonca môžem priznať, že pri istej (diaľničnej) scéne mi slzy smiechu tiekli prúdom. Už dávno ma nič tak nerozosmialo. A keď k tomu ešte pridám jednorožcov. Miška, ďakujem.

Ale kniha nie je len o vtipných scénach. V príbehu nájdeme viac tých vášnivých a horúcich. Júlia a Adam sú ako mačka a myš. V ich prípade ako Vlk a jeho korisť. Kniha je doslova nabitá sexom. Značnú dávku provokácie a pokušenia nájdete snáď v každej kapitole. Aj napriek tomu by som knihu nenazvala erotickým románom. Má v sebe oveľa viac. Či už vzťahy alebo nelegálnu činnosť. Musím sa priznať, veľmi mi chýbala postava Betky. Dúfala som, že sa v príbehu vyskytne o niečo častejšie.

Kniha Na love bola pre mňa dlho očakávaným pokračovaním vzťahu Adama a Júlie. Autorka ani tentokrát nesklamala. Vďaka jej príbehu som sa ocitla v zatuchnutých puboch a pri hučiacich motorkách. Nechýbala elektrizujúca vášeň, značná dávka napätia a typický autorkin humor. Všetko spolu ladilo a ja som si užila skvelú knižnú jazdu. Prvá časť sa mi páčila o čosi viac. Nič to však nemení na fakte, že vám odporúčam obe knihy.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ. 

Knihu si môžete kúpiť v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Na love

Autor: Michala Ries

Počet strán: 312

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Dominika

2 comments on “Na love (Michala Ries)

  1. Spätné upozornenie: Celý život (Michala Ries) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Zadrž dych (Michala Ries) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: